Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya
Veli Akoglu

EMEKLİ ÇİFTÇİYE MÜJDE YOLDA

Emekli vatandaşlara Cumhuriyet’in 100. Yılına özel 5 bin lira ikramiye ödemesi yapıldı.

Çalışan emekliler ödemelerin dışında kalırken, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan emeklilerin ziraat odalarından istifa ettiğini buradan paylaşmıştık.

Emekli olup, ÇKS’ye kayıtlı olan vatandaşların 5 bin liralık ikramiyeyi almak için gerçekleştirdiği bu davranış onlarca gazetecinin kaleme almasıyla su yüzüne çıkarak tepkilerin odağına oturdu.

Hatta bazı çiftçilerin AK Parti ve MHP başta olmak üzere diğer siyasi partilerin Antalya milletvekillerini de sorunun çözümü noktasında telefon yağmuruna tuttuğunu biliyoruz.

Öyle ki muhalefet kanadından bazı milletvekilleri de meclis kürsüsünden yaptıkları konuşmalarla bu duruma tepki gösterdi.

Tüm bu tepkiler ve uyarılar işe yaramış gibi…

Çiftçilerin ÇKS’den kayıtlarını silmeleri, hatta üretimden vazgeçmeyi tercih etmeleri hükümeti harekete geçirdi.

Duyumlarımıza göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili harekete geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’a talimat vermesiyle emekli çiftçilerimizin de 5 bin liralık ikramiyeden yararlanabilmesi için çalışmalar başladı.

Ülkemizde yaklaşık 1 buçuk milyon civarında emekli çiftçi bulunuyor.

Şimdi onların da yüzü gülecek yani emekli çiftçiye müjde yolda diyebiliriz…

Emekli çiftçilerin ikramiye alabilmesinin önünü açan düzenlemenin torba teklifle TBMM Genel Kuruluna gelmesi an meselesi.

Emekli çiftçilerimize hayırlı olsun derken, darısı diğer çalışan emeklilerimizin, çalışmak zorunda kalan ve 5 bin liralık ikramiyeden yararlanamayan emeklilerimizin başına diyelim.

Kalın sağlıcakla…

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER