Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

HAMAS’IN ATEŞKES TEKLİFİ İSRAİL’İ ZORA SOKTU!

Hamas’tan yapılan açıklamalarda, Gazze’de 5 günlük ateşkes için 70 kadar İsrailli tutsağın serbest bırakılabileceği belirtildi.

Hamas'tan yapılan açıklamalarda, Gazze'de

Hamas Sözcüsü, İsrail’in işgali altındaki Gazze’de 5 günlük ateşkes için 70 çocuk ve kadını serbest bırakmaya hazır olduklarını açıkladı. İsrail istihbarat kaynaklarına göre Kassam Tugayları’nın elinde yaklaşık 240 esir bulunuyor.

İsrail’de esir yakınları, milletvekillerine tepki gösterdi

Hamas’ın ateşkes teklifine İsrail’in ne cevap vereceği merak konusu olmayı sürdürürken İHA’da yer alan bir habere göre, İsrail Meclisinde Hamas’ın elindeki İsraillilerin yakınları ile milletvekilleri bir görüşme yaptı. Görüşmede esir yakınları ile milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Esirlerden Carmel Gat ve Yarden Roman Gat’ın yakını Gil Dikman, toplantıya katılan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun partisi Likud Milletvekili Galit Distel’e “Gazze’yi dümdüz etme” çağrısında bulunduğu açıklaması nedeniyle tepki gösterdi. Dikman, “Kimi dümdüz ediyorsunuz? Eğer içinizde bir parça insanlık kaldıysa, bizim ve ölü mü diri mi olduklarını bilmediğimiz akrabalarımızın dayanma gücüne sahip çıkın. Dümdüz etme ve yok etme sloganlarıyla konuşmayı bırakın. Çünkü Gazze’de hayat var. Akrabalarımız orada” dedi.

Esir yakını Shmuel Brodech, İsrail hükümetinin ateşkes ilan etmesini isterken; diğer bir esir yakını ise derhal harekete geçilmesini talep ederek, “Kalkın ve bir şeyler yapın. Sadece resimlere bakmayın. Henüz bir meclis delegasyonunun Kızıl Haç ile buluştuğunu görmedim” ifadelerini kullandı.