Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

HER DERDE DEVA BİTKİ YAĞLARI

Özellikle soğuk hastalıklarında tercih edilen kekik yağı, kekik bitkisinin yapraklarından elde edilen bir yağdır. Akdeniz’e özgü olan kekik yağı hem yemeklere lezzet katmak için hem de alternatif sağlıkta da tercih ediliyor.

Özellikle soğuk hastalıklarında tercih

Hastalıklarda en çok tercih edilen Keki Yağı ve Nioli Yağı geldiği gün bitiyor. Özellikle migren soğuk algınlığı gibi hastalıklarda kullanmayı tercih edilen yağlar geldiği gün bitiyor.  Birçok hastalığa iyi geldiği ile bilinen Kekik Yağı ve Niola Yağı ile ilgili konuşan Dilber Bilmez, “Kekik yağı birçok kanser türüne karşı etkilidir. İltihaplı cilt yaralarına ve tedavisinde kullanılır. Ayrıca romatizma ve bel ağrıları içinde kullanılır. Ekstra öksürük sinüzit ve bademcik iltihaplarına karşıda iyi gelir.

her derde deva yag resim HER DERDE DEVA BİTKİ YAĞLARI
HER DERDE DEVA BİTKİ YAĞLARI 1

Özellikle şu dönemde çok fazla rehavet görüyor. Baş ağrıları soğuk algınları gibi hastalıklarda yetişkinler ve bebeklerinde kullanabildiği bir yağdır. Diğer yağımızda kekik yağı kadar etkili bir yağdır. Bu yağda migren, kas ağrısı, iltihap, idrar yağı enfeksiyonları gibi hastalıklara da iyi gelmektedir. Yağımızda kekik yağı kadar duyulmuş ve rehavet gören bir yağdır. İki üç tane getirtiyorum aynı gün içerisinde bitiyor. İlaç yerine bu yağlarımızı kullanmayı tercih eden insanlarımızda var” şeklinde konuştu.  ŞEYDA TÜTGÜN/ antalyanıngundemi.com ÖZEL HABER