Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

HÜKÜMLÜ VE ENGELLİLERE İŞ KAPISI AÇILDI

Denizli’de engelli ve eski hükümlüler iş dünyasına adım atıyor. Kendi işini kurmak için proje hazırlayan engelli ve eski hükümlülerden, projeleri onaylanan engelliler istihdam ediliyor.

Denizli'de engelli ve eski

Devlet tarafından engelli ve eski hükümlülerin kendiişlerini kurmasına yönelik projelere hibe destek sağlanıyor. Proje ile engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları ile işe uyum ve destek teknolojileri aracılığı ile istihdamlarına yardımcı olmak amaçlanıyor. Bu kapsamda kendi işyerlerini kurmaya karar veren engelli vatandaşlar, hazırladıkları projelerini teslim ederken Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında kurul üyelerince uygun bulunan projeler, genel müdürlük tarafından onaylandı. Onayın ardından 2 engelli vatandaş ile Denizli İl Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

“HİBE DESTEĞİ SAĞLANACAK”

İşgücü piyasasında eski hükümlü ve engelli vatandaşların kendi işini kurma projeleri iş bulma sorununun giderilebileceğini dile getiren yetkililer; “Engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çalışıyoruz. Kendi işini kurmak isteyen engelli girişimci adaylarına 150 bin liraya kadar, eski hükümlü girişimci adaylarına 110 bin liraya kadar hibe desteği veriyoruz. Her yıl Haziran ve Aralık ayında projeler teslim ediliyor. Aralık ayı başvuruları 15 Aralık 2023’de sona eriyor. Büyükbaş hayvancılık projelerine toplamda 188 bin 100 TL hibe desteği sağlanacak” dedi. İHA