Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İlçenin gururu olacak

Aksu Belediye Başkanı Halil

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, hayal bile edilemeyen yatırımlara imza attıklarını belirterek, “İşte bunlardan biri de Aksu Devlet Hastanesi. 220 dönüme sahip, 350 yataklı Türkiye’nin en modern hastanelerinden biri olacak projemiz, tüm hızıyla ilerliyor” dedi

İlçeye yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler veren Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, hayal bile edilemeyen projelere imza attıklarını söyledi. Başkan Şahin, “İşte bunlardan biri de Aksu Devlet Hastanesi. 220 dönüme sahip, 350 yataklı bir hastane inşa ediyoruz ve çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Tamamlandığı zamanda Türkiye’nin en modern devlet hastanelerinden biri olacak. Önceden Antalya denildiği zaman Aksu’nun adı sanı bile geçmezdi. Sadece merkez ilçeler akla gelirdi. Şimdi ise yaptığımız yatırımlar sayesinde Aksu’muza gıpta ile bakılıyor” dedi.

TURİZME DE HİZMET SUNACAK

Şahin, “Devlet Hastanemiz tamamlandığı zaman sadece Aksu’ya değil, çevre ilçelere de hizmet verecek. Ayrıca turizm içinde çok önemli bir yatırım oldu. Biliyorsunuz havalimanı hemen yanımızda. Ayrıca turizm bölgelerine yol ilçemizden geçiyor. Onun için hastanemiz turizme de hizmet sunacak. Yine bir gurur duyacağımız çalışmamız, Şehidimiz Ömer Halisdemir’in adını verdiğimiz, Güzelyurt’taki mesire alanımız. 420 dönümlük bir arazide mesire alanı yapıyoruz. Halkımızın çok istediği bir projeydi. Devlet Hava Meydanları ve Orman’ın olurunu alarak çalışmalara başladık” diyerek şöyle devam etti:

HER ALANDA ÇALIŞMA VAR

“Bu olurları almakta öyle kolay olmadı. Yani her babayiğidin harcı değil. Şu an piknik yapılacak alanın içinde tempolu bir çalışma var. Tamamlandığı zamanda diğer projelerimiz gibi burası da sadece Aksu’ya değil, tüm bölgeye hizmet verecek. Yine kapalı pazar alanlarımız. Biz göreve geldiğimizde Aksu’da bir tane bile kapalı pazar alanı yapılmamışken, bugün hemen her mahallemizde bir pazarımız bulunuyor ve olmayan yerlere de hızla inşa ediyoruz. İnsanlarımız buralarda yazın sıcağın, kışın ise yaşın yağmurun altında kalmadan alışverişini rahat bir şekilde yapıyor. Ayrıca halkımız buralarda düğün, mevlit gibi özel günlerini de organize ediyor.”   

Sercan AYTIŞ/ÖZEL