Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

İYİ PARTİ KAYNIYOR!

İyi Parti’de yaşanan istifa depremi, giderek büyüyor. Şimdide Antalya Milletvekili Uğur Poyraz ile Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın istifası gündeme geldi

İyi Parti’de yaşanan istifa

İyi Parti’de yaşanan görüş ayrılıkları ve yerel seçimde Ankara ile İstanbul’da dâhil tüm illerde ayrı aday çıkaracaklarını açıklayan Genel Başkan Meral Akşener’e karşı başlatılan harekât, giderek büyüyor. Partiden bir bir istifa eden isimlere, yenilerinin eklenmesi de gecikmiyor. Son olarak Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Bahadır Erdem, Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu ve Ankara eski milletvekili Durmuş Yılmaz da görüş ayrılıkları nedeniyle İyi Parti’den istifa etmişlerdi. Ancak bu isimlerin hemen ardından, şimdide yeni istifalar konuşulmaya başlandı. 

UGUR POYRAZ İYİ PARTİ KAYNIYOR!
İYİ PARTİ KAYNIYOR! 1

NEREDE SINIRLI KALACAK?

İyi Parti’de yaşanan bu süreçte, Antalya Milletvekili Uğur Poyraz ile Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın da istifası gündeme geldi. Öte yandan istifaların bununla da sınırlı kalmayacağı, 10’a yakın milletvekilinin, pek çok teşkilat üyesi ile eski milletvekillerinin de istifaya yakın oldukları öne sürülüyor. Gelişmeler bu şekilde yaşanırken, Genel Başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında yaptığı kurultaydaki sert sözleri ve 81 ilde seçime ittifaksız girme kararı almasıyla başlayan istifa sürecinin, nerede ve hangi isimlerle sınırlı kalacağı da merakla beklenmeye başladı.   

Sercan AYTIŞ/ÖZEL