Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

İYİ PARTİ’DE ÜST ÜSTE GELEN İSTİFALAR NEYİN HABERCİSİ…

Ardı arkası kesilmeyen istifalarla İyi Parti adeta fokur fokur kaynamaya başladı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Antalya Milletvekili Adayı Mesut Yılmaz ile Ankara Milletvekili Adnan Beker de İyi Parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu

Ardı arkası kesilmeyen istifalarla

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında yapılan 3. Olağan Kurultayı’nda parti içi muhalefete yönelik sarf ettiği sert sözler, arkasından Ankara ve İstanbul dâhil 81 ilde yerel seçime ittifaksız girilme kararı alması, beraberinde istifa sürecini başlattı. Bir türlü bitmek bilmeyen ve ülke genelinde ardı arkası kesilmeyen istifalar da, İyi Parti’de ‘yaprak dökümü’ olarak yorumlanıyor.

Meral Aksener 1 İYİ PARTİ’DE ÜST ÜSTE GELEN İSTİFALAR NEYİN HABERCİSİ…
İYİ PARTİ’DE ÜST ÜSTE GELEN İSTİFALAR NEYİN HABERCİSİ… 1

BİRER BİRER AYRILIYORLAR

Akşener’in en yakınındaki isimlerin partiden birer birer ayrılması, akıllara istifalar ‘neyin habercisi’ sorusunu da getirdi. Geçtiğimiz hafta Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Bahadır Erdem ile birlikte 3 ismin birden İyi Parti’den istifa etmesi henüz sıcaklığını korurken, dünde Antalya Milletvekili Adayı ve eski Vali Mesut Yılmaz ile Ankara Milletvekili Adnan Beker de İyi Parti üyeliğinden istifa ettiklerini duyurdu. Yılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada istifa kararını, ‘Gördüğüm lüzum üzerine’ diyerek ilan etti.

Ugur Poyraz 1 İYİ PARTİ’DE ÜST ÜSTE GELEN İSTİFALAR NEYİN HABERCİSİ…
İYİ PARTİ’DE ÜST ÜSTE GELEN İSTİFALAR NEYİN HABERCİSİ… 2

SIRA POYRAZ İLE DİKBAYIR’DA MI?

Öte yandan edindiğimiz kulis bilgileri, İyi Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi olan, 2019-2023 yılları arasında da İyi Parti Genel Sekreterliği yapan ve şu an Antalya Milletvekili olan Uğur Poyraz ile Genel Başkan Meral Akşener’in akrabası olarak da bilinen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın da İyi Parti’den istifa edeceği yönünde. Gelişmeler bu şekilde yaşanırken, Akşener’e yakınlığı ile bilinen her iki isminde önümüzdeki günlerde istifa edip-etmeyecekleri de merakla bekleniyor.

Sercan AYTIŞ/ÖZEL