Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

KACAR’DAN ÖNEMLİ ‘TROY’ ÇAĞRISI

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Antalya Şube Başkanı Onur Kacar, Gazze’ye yapılan saldırıları kınayarak, önemli çağrılarda bulundu.

Anadolu Aslanları İş Adamları

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Antalya Şube Başkanı Onur Kacar, tüm iş dünyasına yerli ödeme sistemi Türkiye’nin Ödeme Yöntemi’ni (TROY) kullanmaları konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Gazze’ye yapılan saldırı ile ilgili açıklamada bulunan Kacar, “Gelişmiş ve medeni dediğimiz ülkelerin İsrail’in gerçekleştirdiği bu katliama nasıl sessiz kaldıklarını ve hatta nasıl koşar adımlarla desteklerini gördük. Bu nedenle olaylara ve gelişmelere artık çok farklı gözlerle bakmamız gerekiyor. Vicdan sahibi insanlar tarafından bir hassasiyet oluştuğu aşikar. Bizlere de düşen bu hassasiyeti geliştirerek katile ‘dur’ demek olmalı. Bunu her alana taşımalıyız. Özellikle ekonomi çok önem arz etmekte” dedi.

ASKON olarak tüm şirket çalışanlarının ve kurumsal firma çalışanlarının maaş ve kredi kartlarını Troy’a çevirdiklerini aktaran Kacar, “İş dünyasına da yerli ve milli ödeme sistemi Troy’a geçmelerini ve yabancı ödeme sistemlerini terk etmelerini öneriyoruz. Gün katliama ‘dur’ deme gün eyleme geçme günüdür. Tüm iş dünyamızı bu çağrımıza destek olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu. BÜLTEN