Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

KALEİÇİ SOKAKLARI BOŞ KALDI

Antalya’nın tarihi ve turistik bölgesi Kaleiçi’nde sokaklar boş kaldı. Yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Kaleiçi sokakları turizm sezonunun kapanmasıyla birlikte sessizliğe büründü.

Antalya’nın tarihi ve turistik

Turizmin başkenti Antalya’da yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında olan Kaleiçi’nde alışkın olunan kalabalık insan görüntüsünden eser kalmadı. Yaz aylarının geride kalmasıyla beraber kentte yabancı turist sayısında yaşanan azalma sokakların manzarasına da yansıdı. İğne atsan yere düşmez görüntülerine aşina olunan Kaleiçi sokaklarındaki boş görüntü dikkat çekti. Sessizliğe bürünen Kaleiçi’nde duruma en çok üzülenler ise esnaflar oldu.

turzim sezonu son buldu resim Small KALEİÇİ SOKAKLARI BOŞ KALDI
KALEİÇİ SOKAKLARI BOŞ KALDI 1

Her yıl milyonlarca ziyaretçinin akın ettiği Kaleiçi’nde turizm sezonunun da kapanmasının ardından cadde ve sokaklarda boş görüntülere sahne oldu. Bu sezon satışlarda düşüş yaşadıklarını söyleyen Kaleiçi esnafı ise sitem etti. Verimli bir sezon geçirmediklerini söyleyen esnaf, “Bu yıl satışlarımızda düşüş yaşadık. Yerli turist ekonomik nedenlerden dolayı alışveriş yapamıyor. Fakat bu yıl yabancı müşteriye satışta da düşüş yaşadık. Umarım önümüzdeki sezon bu şekilde geçmez” dedi. AYŞEGÜL ŞAHİN https://antalyaningundemi.com/ ÖZEL HABER