“KANALİZASYON BİZİM ESERİMİZ”

“KANALİZASYON BİZİM ESERİMİZ”
05.04.2021
175
A+
A-

SERCAN AYTIŞ/ ANTALYA GÜNDEM ÖZEL Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, ilçede kanalizasyon çalışmasının sanki bu dönemde yapıldığı gibi gösterilmeye çalışılmasına itiraz ederek, “Aksu’da kanalizasyonu başlatan ve birinci etabını bitiren, ikinci etabı içinde ihalesini, kredisini bitirip giden Türel Başkanımızdır” dedi

Aksu belediye Başkanı Halil Şahin, ilçede sürdürülen kanalizasyon çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kanalizasyonun sanki bu dönemde yapıldığı gibi bir algı yaratılmasına karşı çıkan Başkan Şahin, “Aksu’da kanalizasyon için mülkiyet, imar gibi sorunları çözen biziz. Aksu Belediyesi olarak bölgeyi altyapı çalışmalarına biz hazır hale getirdik. Startı veren ve birinci etabını tamamlayan Menderes Türel başkanımızdır. İkinhci etabı içinde yine ihalesini yapan ve kredisini de hazır hale getiren, yine Türel Başkanımızdır. Kimse bunu sahiplenmeye çalışmasın” dedi.

DEV PROJELER START ALDI

Şahin, yapılan diğer hizmetlere de dikkat çekerek, “Göreve geldiğimizde koca Aksu’da sadece 6 çocuk parkı bulunuyordu. Hükümet Konağı, Kent Meydanı, Millet Bahçesi derken, mahallelerimizdeki az sayıdaki çocuk parkına da onlarcasını ekledik, kapalı pazar alanları inşa ettik. Kanalizasyon, yol, asfalt, semt polikliniği ve daha sayamadığımız onlarca hizmetlerimizle birlikte çok şükür artık Aksu’muz herkesin gıpta ile bakacağı, daha yaşanabilir ilçe konumuna geldi. Şu an tüm yatırımlarımız da planladığımız şekilde devam ediyor ve gün geçtikçe ilçemiz daha modern ve çağdaş bir görünüme kavuşuyor” diyerek şöyle devam etti:

KENT MEYDANI DA YAPILIYOR

“Aksu merkezinde bir meydanımız bile yoktu, kaldı ki kentler meydanlarıyla anılır. Bunun yanı sıra köyden kentten bir yakınımız geldiği zaman, şöyle hep birlikte oturup bir çay bile içebileceğimiz yer yoktu. Yine nüfustu, tapuydu vatandaş geldiği zaman tüm işlemlerini tek bir yerde bitirebileceği bir hükümet binası dahi bulunmuyordu. Adeta baraka gibi yerlerde hizmet veriliyordu. Ama şimdi çok şükür bunların hepsi yapılmış oldu ve artık kullanıma geçmek için neredeyse gün sayıyoruz. İlçemizin geçmişine ve tarihine sahip çıkmak anlamında da orada bir kütüphane inşa ediyoruz. Bütün bunlar devam ederken, Devlet Hastanemizin de yeniden ihalesini hazırlıyoruz.”

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.