Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

KENDİSİ 250 LİRA CEZASI 436 LİRA

Burdur’un Gölhisar ilçesinde merkez ve köylerde reflektör dağıtımı gerçekleştirildi. Reflektörün kendisinin 250 TL, bulundurmama cezasının ise reflektörden daha pahalı oluşu dikkat çekti.

Burdur’un Gölhisar ilçesinde merkez

Burdur’da Gölhisar ilçe ve köylerinde etkinlik düzenlenerek traktörler için reflektör dağıtımı yapıldı. Reflektör bulundurmama cezasının 436 TL olması dikkat çekerken reflektör hakkında bilgi veren Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy,” Alacağınız 250-300 liralık bir reflektör hem sizin canınızı hem karşı tarafın canını, eğer can kaybı olmazsa da malınızı korumaya yönelik bir tedbir” dedi. Eğitimlerin ardından konuşma yapan  Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy “Gerekli bilgilendirmeler sizlere yapılıyor, bugünde burada yapıldı. Benim de değineceğim gibi biz bu reflektörleri 210 TL’ye satın aldık.

KENDISI 250 LIRA CEZASI 436 LIRA 1 KENDİSİ 250 LİRA CEZASI 436 LİRA
KENDİSİ 250 LİRA CEZASI 436 LİRA 1

Bunu bulundurmamanın cezası 436 TL yaklaşık cezanın yarı fiyatına bunları alabiliyorsunuz. Alacağınız 250-300 liralık bir reflektör hem sizin canınızı hem karşı tarafın canını, eğer can kaybı olmazsa da malınızı korumaya yönelik bir tedbir. Bu 250-300 liralık malzemeyi alıp takmaktan kaçınmayalım. Sizlerin ve karşı tarafın canı ve malı bizler için değerli. Bugünden sonra da denetimlerimiz daha fazla olacak. Amacımız sizlere ceza yazmak değil. Hem sizlerin hem de karşı tarafın can ve mal güvenliğini korumak için bu uygulamaları yapıyoruz.” dedi. Ardından alanda bulunan traktör sürücülerine reflektörler dağıtılırken reflektör montajları da alanda yapıldı. Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy kendi elleriyle monte ettiği reflektörlerden sonra uyarılarını yinelerken üreticilere kazasız ve belasız bir pancar hasadı dönemi geçirmelerini temennilerinde bulundu. Bülent Şakir Okunakol/İHA