Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

KİRACILAR HAREKETE GEÇTİ: MECLİSE YÜRÜYORLAR

Antalya’da Kiracılar Dayanışma Platformu ve kurucu üyeleri, yaşanan kira problemlerini duyurmak üzere Antalya’dan, Ankara’ya yürümek üzere yola çıktı.

Antalya’da Kiracılar Dayanışma Platformu

Antalya’da giderek artan kira fiyatları, kiracıları oldukça zor duruma sokmaya devam ediyor. Bu durum karşısın seslerini duyurmak için defalarca eylem yapan Antalya Kiracılar Dayanışma Platformu, 16 kişilik ekibi ile 36 maddelik çözüm ve önerilerini mecliste duyurmak için Antalya’dan Ankara’ya yola çıktılar.  

KIRACILAR HAREKETE GECTI MECLISE YURUYORLAR 4 KİRACILAR HAREKETE GEÇTİ: MECLİSE YÜRÜYORLAR
KİRACILAR HAREKETE GEÇTİ: MECLİSE YÜRÜYORLAR 1

Antalya’nın kira sorunu defalarca bildirdikleri halde çözüm alamadıklarını bildiren Antalya Kiracılar Dayanışma Platformu Kurucu Üyesi Seda Kul, “Bildiğiniz üzere bizler basın açıklamaları ve yürüyüşler gerçekleştirdik. Ancak bugüne kadar hiçbir şekilde siyasi kanallardan bizlere bir ulaşım olmadı bizler kendilerine ulaşmak için şimdide Ankara’ya gidiyoruz halkın seçtiği milletvekillerine artık halkının yanında olması çağrısında bulunacağız. Emekli, asgari ücretli ve öğrencilerin barınamadığını, barınma sorunu yüzünden dar gelirli vatandaşın ve geleceğimizin yaşadığı sıkıntıları tek tek anlatacağız.  Bizler hep dedik yine diyoruz artık ev sahipleriyle karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Barınmanın anayasal bir hak olduğunu ve bunu da devletimizin bizlere sağlaması gerektiğini vurguluyoruz. Çocukların sokaklarda yaşamasını halkın kendi yarasını kendisinin sarmasını istemiyoruz. Artık bizlerde Türk vatandaşı olarak insanca bir çatı altında ödeyebileceğimiz kiralarda oturmak ve çocuklarımızın yüzüne utanmadan bakmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

KIRACILAR HAREKETE GECTI MECLISE YURUYORLAR 1 KİRACILAR HAREKETE GEÇTİ: MECLİSE YÜRÜYORLAR
KİRACILAR HAREKETE GEÇTİ: MECLİSE YÜRÜYORLAR 2

BARINMA ANAYASAL HAKKIMIZ

Barınma sorununun giderek büyüdüğünü, bunun için 36 maddelik çözüm ve önerilerini sunmak üzere yola çıktıklarını belirtirken, Antalya Kiracılar Dayanışma Platformu Kurucu Başkanı Cengiz Kul, “Barınma sorunu bu kadar büyürken biz 36 maddelik çözüm önerilerimizle rotamızı Ankara’ya çevirdik. Artık kangren olmuş bu yaramızı sarmaya gidiyoruz. Ankara dönüşü sizlere hayırlı haberler vermeyi umut ediyoruz. Barınmanın kamusal bir hak olduğunu buradan tüm kamuoyuna hatırlatıyoruz. Barınma anayasal haktır ve elimizden alınamaz” dedi. BERFİN ÇAĞDAŞ / antalyanıngundem.com HABER