Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

KONYAALTI BELEDİYESİ DANSÇILARINI ARIYOR

Yaptıkları gösterilerle dikkatleri üzerine çeken Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu yeni dansçılarını arıyor.

Yaptıkları gösterilerle dikkatleri üzerine

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun yeni dönem kurs kayıtları başladı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına özel 1923 vatandaşla aynı anda Ata’nın en sevdiği oyun olan Zeybek’i oynayarak gönüllerde taht kuran Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, bünyesine yeni dansçılar kazandırmaya hazırlanıyor.

KONYAALTI BELEDIYESI DANSCILARINI ARIYOR 3 Medium KONYAALTI BELEDİYESİ DANSÇILARINI ARIYOR
KONYAALTI BELEDİYESİ DANSÇILARINI ARIYOR 1

Akdeniz’den Ege’ye, Doğu Anadolu’dan Karadeniz’e ve Güneydoğu Anadolu’ya kadar Anadolu’nun tüm yörelerine ait halk oyunlarını öğrenmek isteyen 18 yaş üzeri tüm vatandaşlar www.konyaalti.bel.tr adresi üzerinden 23 Kasım’a kadar online başvuru yaparak, ücretsiz gerçekleştirilecek kurslara katılabilecek. Kurslar için üst yaş sınırı olmayacağı, adayların halk oyunları oynayabilecek yeterlilikte olmasının yeterli olacağı belirtildi.

KONYAALTI BELEDIYESI DANSCILARINI ARIYOR 1 Medium KONYAALTI BELEDİYESİ DANSÇILARINI ARIYOR
KONYAALTI BELEDİYESİ DANSÇILARINI ARIYOR 2

SEÇMELER YAPILACAK

Başvuru tarihinin bitiminden sonra uzman antrenörler ön kayıtlarını yaptıran adaylara 3 gün boyunca eğitim verecek. Eğitim sonrası yapılacak seçme sınavında halk oyunları topluluğunda yer alacak dansçılar belirlenecek. Gönüllülük esasına göre gerçekleştirilecek eğitimler, haftada 2 gün yapılacak.    Kurslarla ilgili detaylı bilgi (0242) 245 55 25 numaralı telefondan alınabilecek. BÜLTEN