Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

KONYA’DA KİŞİ BAŞI 1 TON KÖMÜR DAĞITILDI

Konya’da ihtiyaç sahipleri için kömür dağıtımı gerçekleştirildi. Kulu İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı başladı.

Konya'da ihtiyaç sahipleri için

Kış aylarına girilmesiyle birlikte yakacak ihtiyacı başladı. Konya’nın Kulu ilçesinde Kulu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 46 mahallede bulunan ihtiyaç sahibi ailelere kömür dağıtımı yapıldı. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinden dağıtım için 2 bin ton kömür getirildi. Kişi başı 1 ton olmak üzere dağıtılan kömürler daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

KONYADA KISI BASI 1 TON KOMUR DAGITILDI 2 KONYA’DA KİŞİ BAŞI 1 TON KÖMÜR DAĞITILDI
KONYA’DA KİŞİ BAŞI 1 TON KÖMÜR DAĞITILDI 1

Kulu Stadyumu ve Kulu Kapalı Spor Salonu yanındaki kömür dağıtım merkezine getirilen kömürler merkez mahallelerde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Dağıtım hakkında bilgi veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Enes Dinler, “Gelen yaklaşık bin ton civarındaki kömür buraya getirilmeden gelen araçlarla çevre mahallelerde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Şimdi de ilçe merkezinde bulunan mahallelilerin buradan dağıtımları yapıyoruz” dedi. Ömer Keleş/İHA