Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

KORSAN EVİNDEN KAMP ALANINA DÖNÜŞ

Dingin suları, ıssız kayalıkları ve kale duvarları ile çevrili koy, bir zamanlar korsanların meskeni iken şimdilerde kampçıların uğrak noktası oldu. Adını korsanlardan alarak Korsan Koyu olarak bilinen koy, Antalya’nın gizli cennetleri arasında yer alıyor.

Bir zamanlar korsanların sığınağı olarak kullanılan Korsan Koyu şimdilerde gezgincilerin kamp ve dinlenme yeri olarak kullanılıyor. Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alan koy, sadece korsan geçmişiyle değil aynı zamanda tabiatının eşsiz güzelliği ile de dikkat çekerek adeta gizli bir cennet olarak adlandırılıyor. Çarşaf gibi suyu, tarihi yaşatan kaleleri ve ekstrem spor tutkunlarını cezbeden dik kayalıkları ile popülerliğini korumaya devam ediyor.

korsan koyu resim KORSAN EVİNDEN KAMP ALANINA DÖNÜŞ
KORSAN EVİNDEN KAMP ALANINA DÖNÜŞ 1

HALA İZLERİNE RASTLANIYOR

Melanippe Antik Kenti yıkıntılarını görme imkanı sunan Korsan Koyu, Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alıyor. Antik Çağ döneminde korsan kralı Zeniketes’in evi olan fırtınasız koyda korsanlar kaleleri ele geçirmek için saldırı düzenliyordu. Bölgeyi ele geçirmek için çok sayıda korsan bu koya akın etmiş olmalı ki günümüzde bile korsanların izine rastlanılıyor. Adını sık sık uğrayan korsan sayısından alan koy, şimdilerde kamp alanı olarak kullanılıyor. Dalgasız serin suyu, geniş kumsal ve ormanlık alanı ile sakin bir tatil geçirmek isteyenler bu koya gelerek ücretsiz kamp ve tatil imkanı yakalıyor. AYŞEGÜL ŞAHİN antalyaningundemi.com ÖZEL HABER

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT