KOŞU BANDINDA TÜRKİYE REKORU KIRDI

KOŞU BANDINDA TÜRKİYE REKORU KIRDI
31.08.2020
4.833
A+
A-

Manavgat’ta yaşayan ultra maraton sporcusu Ali Kansu, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, koşu bandında 24 saatte 213,7 kilometre koşarak, Türkiye rekoru kırdı

Ultra maratoncu Ali Kansu, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün desteğiyle alışveriş merkezinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında ’24 Saat Koşuyoruz’ etkinliğine katıldı. Spora ve koşuya farkındalık için düzenlenen etkinlikte, ultra maratoncu Ali Kansu, rekor denemesi gerçekleştirdi. Cumartesi günü saat 17.00’de koşu bandına çıkan Kansu, aralıksız 24 saat koşarak toplam 213,7 kilometreye ulaştı. Ortalama 6,5 km/s hızla koşan Kansu, 24 saatte toplam 13,335 kalori harcadı. Kansu, elde ettiği bu sonuçla geçen yıl Özgür Tetik’in İstanbul’da 24 saatte koştuğu 191,45 kilometrelik rekoru geçerek, Türkiye rekoru kırdı. Rekor denemesi sırasında Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya ile bazı sporcular, Kansu’nun yanında kurulan koşu bantlarında zaman zaman koşarak, destek oldu. Rekor kıran Ali Kansu’ya İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya tarafından kupa ve çeşitli sponsor firmalar tarafından da hediyeler verildi.

‘HEDEFİM DÜNYA REKORU KIRMAK’

Manavgat İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, ultra maratoncu Ali Kansu’nun, Manavgat sanayisinde kaporta ustası olduğunu ve 5 yıl önce tesadüfen katıldığı Runtalya Koşusu’nda 42 kilometrelik parkuru tamamlayarak, ultra maratoncu olduğunu söyledi. Kansu’nun çok hırslı ve başarılı sporcu olduğunu ve katıldığı ultra maratonlarda dereceler elde ettiğini belirten Karakaya, “Ali Kansu’yu tebrik ediyorum. Dünya rekoru kıracağından hiç şüphem yok. Başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. Ultra maratoncu Ali Kansu ise koşu bandında Türkiye rekoru kırmak için yaklaşık 4 ay hazırlandığını, pandemi süreci ve yasaklarda hep koştuğunu ve antrenman yaptığını söyledi. İlk defa koşu bandında rekor denemesi gerçekleştirdiğini belirten Kansu, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, bu anlamlı günde rekor kırdığım için çok mutluyum. Hedefim 24 saatte 265 kilometreyi geçerek dünya rekorunu kırmak ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek” dedi. Mithat ABAKAN/ (DHA)

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.