Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

KRİTİK TOPLANTIDA BAŞKANLAR KAYIP

Çevreci yazar Yusuf Yavuz tarafından haber yapılan ve büyük tartışma yaratması beklenen Antalya Büyükşehir Belediyesi Boğaçayı ikinci etap projesi bugün meclise gelecek. Yapılacak olan kritik toplantıda birçok başkanın yer almaması dikkatleri üzerine çekti.

Çevreci yazar Yusuf Yavuz

Çevreci Yazar Yusuf Yavuz’un bir süre önce yazdığı ve tartışmalara neden olması beklenen Boğaçayı 2. Etap Projesi bugün meclise giriyor. Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminin 143. Maddesinde yer alan teklif yazısına göre Boğaçayı’nın doğu sahilinde yaklaşık 2 kilometrelik alanda dere ıslahı ve rekreasyon projesi uygulanması planlanıyor.

KRITIK TOPLANTIDA BASKANLAR KAYIP 2 KRİTİK TOPLANTIDA BAŞKANLAR KAYIP
KRİTİK TOPLANTIDA BAŞKANLAR KAYIP 1

Bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde meslek odaları ve kent kamuoyunun tepkilerine rağmen Boğaçayı’nda ‘çılgın proje’ olarak adlandırılan düzenlemeyi uygulamaya koymuş ancak kısa süre sonra doğal dokusu bozularak betondan bir kanala dönüştürülen dere yatağında önemli çevre sorunları ortaya çıkmıştı. Boğaçay’ı ile ilgili yapılacak olan kritik toplantıda Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Alanya, Korkuteli, Elmalı Gazipaşa, Döşemealtı ve İbradı Belediye Başkanlarının katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Başkanların meclise katılmaması ‘Seçime çalışıyorlar’ yorumlarına neden oldu. AYŞEGÜL ŞAHİN / antalyanıngundemi.com ÖZEL HABER