Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

KUYU CİNAYETİNDE YENİ GELİŞME

Denizli’de geçtiğimiz yıl silahla öldürülerek kuyuya atılan iki genç hakkında yürütülen  davada yeni gelişme yaşandı. Kuyuya atıldıktan sonra yakılmaya çalışılan gençlere yönelik işlenilen cinayette tutuklu sayısı 4’e yükseldi. 

Denizli’de geçtiğimiz yıl silahla

Denizli’nin Serinhisar ilçesinde 9 Haziran 2022 Perşembe günü otomobille evden ayrılan 17 yaşındaki İsmail Yalçın ve 19 yaşındaki Hasan Akköse’den daha sonrasında haber alınamadı. İki gencin öldürülerek atıldıkları belirlenen su kuyusunda gerçekleştirilen 45 saatlik çalışma sonucu İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin cansız bedenlerine 5 gün sonra ulaşılmıştı. Cinayetle ilgili suça karıştıkları tespit edilen 9 şüpheliden 7’si tutuklandı. Devam eden davada şüphelilerden 4’ü serbest bırakılırken Mustafa A. hakkında “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, diğer şüpheliler Mehmet G. ve Ali İhsan Y. hakkında ise “kasten öldürme” suçuna iştirakten 2’şer kez müebbet hapis cezası talep edildi.

KUYU CINAYETINDE YENI GELISME 3 Small KUYU CİNAYETİNDE YENİ GELİŞME
KUYU CİNAYETİNDE YENİ GELİŞME 1

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın ikinci duruşmasında sanıklar ifade verdi. Sanıklar ifadelerini vermesinin ardından savcılık, bir önceki duruşmada serbest bırakılan Hakan Özmen ve Osman Çolak’ın tutuklanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, suça karıştığı sabitlenen Hakan Özmen’in tutuklanmasına dair karar verdi.

ŞAHISLARDAN BİRİ TUTUKLANDI

2 şüpheliden birin tutuklanmasını sağladıklarını ve bunun önemli bir gelişme olduğunu söyleyen Avukat Fersu Ege Kandemir, “Yargılama çok güzel geçti. İkinci celse yargılamaya girdik. Hakan Özmen ve Osman Çolak hakkında tutuklama talep ettik. Hasan Akköse’yi olay yerine çağıran, kumpas kuran ve tuzağa çeken kişi Hakan Özmen olduğu öğrendik. Başından itibaren bu olayın başında bulunan kişi bugün itibariyle tutuklandı. Şu anda tutuklu olmayan Osman Çolak’ın olayın çok fazla içinde olmadığı yönde algı var ama biz buna katılmıyoruz. Başından beri cesetleri taşıyan ve cinayetle işbirliği yapan kişi Osman Çolak’tır. Bu kadar cinayetle iç içe olan birinin tutuklanmaması akıllara durgunluk veriyor. Bizim için bu iki şahısın tutuklanması önemliydi ama en azından biri tutuklandı” dedi.  Atilla Özer/İHA