Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

MANAVGAT’TA İNADA İNAT… NE BAŞKAN NE DE VATANDAŞ VAZGEÇİYOR…

Bir süre önce Manavgat Belediye Başkanı Sözen aday olmayacağını açıklamıştı. Sözen’in bu kararının ardından eylemler sürüyor. Şimdi de gençler Başkanın yollarına pankart astılar.

Bir süre önce Manavgat

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından başlayan eylemler devam ediyor. Halk toplantısının ardından Sözen’in bir daha aday olmayacağını açıklaması ortalığı karıştırmıştı. Başkan Sözen’in bu açıklamasının ardından halk evinde gidip başkanı bu kararından vazgeçirmek istemişlerdi.

Sonrasında Manavgatlı muhtarların tamamına yakını belediyeye gidip Sözen’i ikna etmeye çalışmışlar, bir gün sonra da Manavgat Belediyesi personeli toplanarak, “Bizi bırakma başkanım” şeklinde bağırarak başkanı ikna etmeye çalışmışlardı.

manavgat genc Small MANAVGAT’TA İNADA İNAT… NE BAŞKAN NE DE VATANDAŞ VAZGEÇİYOR…
MANAVGAT’TA İNADA İNAT… NE BAŞKAN NE DE VATANDAŞ VAZGEÇİYOR… 1

Tüm bu yaşananlara rağmen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen hala esnemiyor. Onun bu inadına karşılık halk da Sözen’den vazgeçmiyor. Son olarak gençler şehrin muhtelif yerlerine pankartlar astılar ve Sözen’in bu kararından vazgeçmesini istediler.

Gençlerin astığı pankartlardan birinde yazan Manavgatlı gençlerin imzası bulunan yazı ise dikkat çekti.  Sözen’in mücadeleci yapısı ile ilçede el sürdürmediği yerlere atıfta bulunulan yazıda: “Gittiğin gün ırmakta su, denizde kum, Sorgun’da çam ağacı bırakmazlar.”

Başkan Sözen’in yağmur altında gençlerin yazdığı pankartlardan hayli etkilendiği, ancak kararından da vazgeçmediği öğrenildi. Başkan Sözen’in Manavgat’ı bırakmasının ilçe adına büyük sıkıntı yaratacağını savunan gençler, “Başkanımız en azından bize daha iyi bir Manavgat bırakmak için bu kararından vazgeçecektir” dediler.

YAPRAK ÖZER antalyaningundemi.com