Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

MAVİ BAYRAK EĞİTİMİ VERİLDİ

Alanya Belediyesi Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından organize edilen mavi bayrak eğitimlerinde yer aldı.

Alanya Belediyesi Türkiye Çevre

Her yıl Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından organize edilen belediye, yerel dernek ve turizm birliklerinde görevli Yerel Mavi Bayrak sorumlularına yönelik düzenlenen eğitim semineri bu yıl 07/10 Kasım tarihleri arasında Kocaeli’nde gerçekleştirildi. Alanya Belediyesi de katılımcı kurumlar arasındaki yerini aldı. Seminere Mavi Bayrak programını destekleyen kurumların başında gelen Bakanlıklar, üniversite ve turizm derneklerinin temsilcileri katıldı. Toplantıda, 10 kıyı ilindeki 31 belediye, 2 turizm birliği ve yerel derneği temsil eden 100’ün üzerinde katılımcıya üç gün süren eğitimin sonunda ‘Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Eğitim Sertifikası’ verildi. Seminere Uluslararası Mavi Bayrak Direktörü Johann Durand, İspanya Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü ve Yunanistan Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü ile ülkemizde Mavi Bayrak programını destekleyen kurumların başında gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve TÜBİTAK MAM katılım sağladı.

MAVI BAYRAK EGITIMI VERILDI 2 Medium MAVİ BAYRAK EĞİTİMİ VERİLDİ
MAVİ BAYRAK EĞİTİMİ VERİLDİ 1

Eğitim programı kapsamında Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 adet kalkınma amacından “Sudaki Yaşam”, “Erişilebilir ve Temiz Enerji”, “İklim Eylemi”, “Temiz Su ve Sanitasyon” ve “Sorumlu Üretim ve Tüketim” amaçları baz alınarak yürütülen çevreci projeler, uluslararası mavi bayrak direktörleri ve koordinatörleri, yerel mavi bayrak sorumluları ve Bakanlık yetkilileri ile paylaşıldı.

Alanya Belediyesi bünyesinde yürütülen yenilenebilir enerji çalışmalarından, sürdürülebilir çevre eğitim etkinliklerine, sürdürülebilir enerji eylem planı hazırlıklarından deniz kirliliği ile mücadele ve bilinçlendirme çalışmalarına dair teknik detayların yer aldığı sunum Çevre Mühendisi Ayşe Erbayrak tarafından katılımcılara aktarıldı.

MAVI BAYRAK EGITIMI VERILDI 4 scaled MAVİ BAYRAK EĞİTİMİ VERİLDİ
MAVİ BAYRAK EĞİTİMİ VERİLDİ 2

ÇEVRE OLGUSU

Sunum sonrası eğitim programına katılan uluslararası koordinatörler ve yerel sorumlular ile temaslarda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa; “Kurum olarak küresel ısınma kaynaklı yaşanmakta olan değişimlere karşı hem önlem almak hem de bu sürece uyum sağlamak amacıyla yürütmekte olduğumuz çevre çalışmalarımızı uluslararası ölçekte kabul edilmiş amaçlar doğrultusunda hayata geçirmek gayretindeyiz. Bu bağlamda Alanya kent ölçeği için gerçekleştirdiğimiz çevreci projelerimizin uluslararası standartları karşılaması için bu tür eğitim programlarını önemsiyor, karşılıklı bilgi paylaşımı temelli her projenin ve eğitim programının içinde aktif olarak yer almaya özen gösteriyoruz. Bu vizyon ile iklim değişikliği ile ilgili yeni projelerimizi paylaşmaya, uluslararası ölçekte en iyi uygulama örnekleri temelli projelere imza atmaya devam edeceğiz” dedi. BÜLTEN