Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ARA TATİL ÖNERİLERİNİ ERİŞİME AÇTI

Çocukların ara tatilde aileleriyle yapabileceği etkinlik önerileri erişime açıldı.

Çocukların ara tatilde aileleriyle

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ara tatilde aile çocuk etkileşiminin artırılmasına yönelik etkinlik örnekleri hazırlandı.

2023-2024 eğitim öğretim yılı ilk ara tatili 17 Kasım’da son bulacak. Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün olacak tatilde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin ailelerinin desteğiyle yapabileceği etkinlik örnekleri hazırlandı.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Ailemle Oynuyorum”, “Ara Tatil Oyun Kitabım ” el kitapçıkları ile çocukların ara tatilde dijitalleşmeden uzaklaşarak aileleriyle kısa da olsa kaliteli zaman geçirmeleri hedeflendi. 

Etkinlikler, oyunun çocuğun eğitiminde, hayata hazırlanmasında ve toplumsal kültürün kuşaktan kuşağa aktarılmasında üstlendiği rolden hareketle planlandı.

Ara tatil oyun örnekleri kitapçığının yanında, okul öncesi öğrencileri için hazırlanan “Okul Öncesi Eğitim Ara Tatil Takvimi” içeriğinde her güne özel bilmece, kitap, etkinlik önerileri, aile zamanı, doğada geçirilen zaman dilimi ve günün oyunu şeklinde öneriler yer alıyor.

AW073678 04 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ARA TATİL ÖNERİLERİNİ ERİŞİME AÇTI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ARA TATİL ÖNERİLERİNİ ERİŞİME AÇTI 1

Ayrıca ilkokul öğrencileri için “Bil Bakalım, Aileyle Masal Okuma, Gezi Önerileri, Doğada Vakit, Dene Yap Etkinlikleri, Uykudan Önce” gibi önerilerin bulunduğu “Ara Tatil Etkinlik Takvimim” kitapçığı da erişime açıldı.

Paylaşılan kitapçıklarla ara tatilde öğrencilerin okula daha iyi hazırlanmaları ve öğrenme motivasyonlarını güçlendirmelerine destek olmak,  ailelerin çocuklarına ayıracakları planlanmış kaliteli zamanla çocukların iç dünyalarını daha iyi tanıma ve güvenli etkileşim sürecine katkı sunmak amaçlandı.

Siteye, “https://www.meb.gov.tr/cocuklarin-ara-tatilde-aileleriyle-yapabilecegi-etkinlik-onerileri-erisime-acildi/haber/31514/tr” linkinden ulaşmak mümkün. HABER: meb.gov.tr / FOTOĞRAF: İHA