Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

MÜHENDİSLER 100. YILI COŞKUYLA KUTLADI

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi, hem kuruluş yıldönümünü hem de Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılını düzenlediği gecede coşkuyla kutladı.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi, Odanın kuruluşunun 69’uncu, Şubenin kuruluşunun ise 29’uncu kuruluş yıldönümünü düzenlediği geleneksel gece ile kutladı. 10. Yıl Marşı ile başlayan gecede, Cumhuriyetin 100. yılı da coşkuyu artırdı. Oyun havaları gösterileri ve canlı müzik eşliğinde eğlenen EMO üyelerinden meslekte 25, 40 ve 50. yılını dolduranlara plaket verildi. Gecenin düzenlenmesine katkı koyan sponsorlara da plaket takdimi yapıldı. Geceye çok sayıda EMO üyesinin yanı sıra TMMOB’ne bağlı diğer oda başkanları ve davetliler katıldı.

73216e44 82ac 4e68 9060 b68b8047925b MÜHENDİSLER 100. YILI COŞKUYLA KUTLADI
MÜHENDİSLER 100. YILI COŞKUYLA KUTLADI 1

ATATÜRK’ÜN İZİNDEN GİDECEĞİZ

EMO Antalya Şube Başkanı Şaban Tat, “Çünkü, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Cumhuriyet, halkın gelişme ve dönüşme kabiliyetinin destansı bir göstergesidir. Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte laiklik, kadın hakları ve tüm yurttaşların toplumsal, siyasal ve hukuksal eşitliği gibi büyük adımlar hızla atıldı. Bu kazanımlar milletçe benimsendi ve geri dönüşü olmayan bir nitelik kazandı. Eğitim, bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarındaki Cumhuriyet’in getirdiği ilerlemelerle gurur duyuyoruz. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadele, 29 Ekim 1923’te ilan ettiği Cumhuriyet ile zaferle taçlandı. Bu, Türk Milleti’ne bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Bu heyecan verici yeni yüzyılda, Elektrik Mühendisleri olarak, yenilenebilir enerji ve dijital dönüşüm alanlarında ilerleyerek, temiz enerji altyapısını güçlendirerek, ileri teknolojiye dayalı tarım ve sanayi üretimine geçerek, adil ve refah odaklı bir toplum bilinciyle, Atatürk’ün bize miras bıraktığı bu asil değerlerle uyum içinde çalışacak ve Türkiye’nin vizyonunu gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

mucadele edecegiz resim MÜHENDİSLER 100. YILI COŞKUYLA KUTLADI
MÜHENDİSLER 100. YILI COŞKUYLA KUTLADI 2

İLHAM KAYNAĞI
“Gelecek, bugünün emeklerinin tohumlarını attığımız bir tarladır. 25, 40 ve 50 yılını dolduran değerli meslektaşlarımızın gösterdiği özveri ve bilgi, içinde yetiştiğimiz toprakların en kıymetli mahsulüdür” diyen Tat, “Albert Einstein’in de belirttiği gibi ‘Başarının sırrı, hiçbir zaman hata yapmamaktan değil, aynı hatayı tekrar etmemekten geçer’. Sizlerin yıllar boyunca edindiği deneyim ve bilgi, gelecek nesillere ışık olacaktır. Sizlere minnettarız ve sizinle gurur duyuyoruz. Bu önemli gün vesilesiyle, tecrübeleriniz ve bilgilerinizle bize ilham verdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizler, mesleğimizin temel taşları ve ilerlemesindeki en büyük destekçilerdensiniz. Umarım bundan sonraki yıllarda da katkılarınızı sürdürür ve yol göstericiliğinizle mesleğimizin gelişimine katkıda bulunmaya devam edersiniz. Bu özel günde, aramızdan ayrılan meslektaşlarımızı da anmadan geçmek istemiyorum” dedi.

muhtesem eglence resim MÜHENDİSLER 100. YILI COŞKUYLA KUTLADI
MÜHENDİSLER 100. YILI COŞKUYLA KUTLADI 3

TEPKİ VERMEKTEN ÇEKİNMEYECEĞİZ

Odanın bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Tat, “Şube Yönetim Kurulu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada, meslek etiğimiz gereği bilgi, doğruluk ve ahlaki yönden ödün vermeden, tüm üyelerin sorunlarının çözümünde eşit ve adil davranmaya, üye hakları her ortamda savunulacağı gibi, EMO bünyesindeki tüm meslek disiplinleri ile şubemizin vizyonunu geliştirmeye, Şubemizin siyaset üstü bir meslek kuruluşu olması yönünde emek sarf etmeye devam edeceğiz. Ancak; çağdaş, demokratik laik Cumhuriyetimizin kazanımları olan üniter devlet yapısına, Atatürk ilke ve inkılâplarına, vatanın bölünmez bütünlüğüne ve bayrağımıza karşı yapılacak olumsuzluklara da en şiddetli tepkiyi de vereceğiz” ifadelerini kullandı.

saban tat resim MÜHENDİSLER 100. YILI COŞKUYLA KUTLADI
MÜHENDİSLER 100. YILI COŞKUYLA KUTLADI 4

“KÖKLÜ SORUNLAR”

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş ise, “Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına girerken pek çok sorunla karşı karşıya kaldığımız malum. Hem ekonomik, hem siyasal olarak hem de meslek alanlarımız pek çok köklü sorunlardan muzdarip. Bu güzel gecede bunlardan bahsederek sizlerin keyfini kaçırmak istemem ancak, bu sorunların çözümünün ana omurgasının örgütlenme, örgütlü mücadele, mesleki dayanışma ve meslek odamızın güçlenmesinde olduğunu ifade etmeliyim. Bu bir gerçek. EMO Antalya Şubemiz de gerek meslektaş dayanışmasında göstermiş olduğu çaba, özen ve birikim, gerekse Odamızın merkezi komisyonları ve teknik birikimine sağladığı katkılardan dolayı bu gerçekliğin en çok farkına varan, kümülatif birikimimize en çok katkı koyan şubelerimizden birisi” diyerek Antalya Şubesi yönetimine ve üyelere teşekkür etti. BÜLTEN