Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

MURATPAŞA BELEDİYESİ YENİ DANSÇILARINI ARIYOR

Antalya Muratpaşa Belediyesi geleneksel halk gösterisi için yapılacak olan gösteriler için dansçı aradıklarını duyurdu.

Antalya Muratpaşa Belediyesi geleneksel

Antalya Muratpaşa Belediyesi Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için bu yıl özel b ir etkinlik düzenleyecek. Belediye, 100’üncü yıla özel olarak hazırlanacak olan ‘Yüz’ isimli gösteri için yeni dansçılar aradıklarını duyurdu. Seçmeler 16-17 Kasım’da yapılacak.

MURATPASA BELEDIYESI YENI DANSCILARINI ARIYOR 1 Medium MURATPAŞA BELEDİYESİ YENİ DANSÇILARINI ARIYOR
MURATPAŞA BELEDİYESİ YENİ DANSÇILARINI ARIYOR 1

Muratpaşa Belediyesi’nin yaşları 9 ile 40 arasında değişen ilçe sakinlerinden oluşan Halk Dansları Topluluğu, 2021 yılında kuruldu. 2022’de ‘Öz’ isimli gösterileriyle seyirciyle buluşan topluluk bu yıl, 148 dansçıyla Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel hazırladıkları ‘Yüz’ isimli geleneksel halk dansları gösterisiyle büyük beğeni topladı.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde iki gün dolu salona oynayan gösteride Çanakkale Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na uzanan dönemde Anadolu’nun dört yanında yaşanan hüzünler, sevinçler, fedakarlıklar halk danslarıyla anlatıldı. Gösteri ‘Diriliş, Direniş ve Kutlama’ ismiyle üç bölüm ve 2 perde oluşan gösteride halaylar, horonlar ve zeybekler hikayelerle birleştirildi. 

MURATPASA BELEDIYESI YENI DANSCILARINI ARIYOR 3 Medium MURATPAŞA BELEDİYESİ YENİ DANSÇILARINI ARIYOR
MURATPAŞA BELEDİYESİ YENİ DANSÇILARINI ARIYOR 2

Muratpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, şimdi yeni dansçılarını bulmak üzere 16-17 Kasım tarihlerinde seçmelerini gerçekleştirecek. Değirmenönü Kültür Merkezi’nde yapılacak seçmelere 9 ve 40 yaş arası ilçe sakinleri yıldız, genç ve yetişkin gruplarında başvurabilecek. Başvuralar Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden yapılacak. BÜLTEN