Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

ÖĞRENCİLERE 6 BİN LİRA DESTEK VERİLECEK: BAŞVURULAR BAŞLADI

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesinin üniversite öğrencileri için yapacağı 2023-2024 yılı dönemini kapsayan eğitim yardımı başvuruları başladı.

Mersin'in merkez ilçe Yenişehir

Yenişehir Belediyesi, devlet üniversiteleri ile Türkiye veya KKTC’de bulunan vakıf üniversitelerine tam burslu olarak yerleşen Yenişehirli öğrencilere bu dönemde de eğitim yardımı yapacak. Lisans öğrencilerine 6 bin 500 TL, ön lisans öğrencilerine ise 3 bin TL’lik eğitim yardımı için başvurular başladı.

BAŞVURULAR ONLİNE
Yenişehir Belediyesinin eğitim yardımına başvurmak isteyen üniversite öğrencilerinden istenen gerekli belgeler ise şöyle açıkladı; “Öğrenci belgesi, öğrenci veya anne ve babasına adına düzenlenmiş ‘tarihçeli yerleşim yeri bilgileri raporu’ (Son 6 ay Yenişehir’de ikamet etme şartı aranmaktadır.) Ayrıca başvuru ekranında bulunan T.C kimlik numarası, doğum tarihi, telefon numarası ve öğrenci adına açılan banka IBAN bilgisi alanları doldurulmalıdır.”

SON TARİH 30 ARALIK
Son başvuru tarihi 30 Aralık 2023 olan eğitim desteğinden faydalanmak isteyen Yenişehirli üniversiteliler ‘www.yenisehir.bel.tr/tr/egitim-destegi’ adresi üzerinden başvuru yapabilecekler. Öğrenciler detaylı bilgi için ‘444 33 54’ telefon numarasıyla Yenişehir Halk Masasını arayabilecek.
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir Belediyesi olarak her alanda gençlerimizin eğitim hayatını kolaylaştırmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz. Gençlerimizin başarıları, ülkemizin geleceği için büyük bir umuttur. Bu başarıyı sağlamaları için de bizlere önemli sorumluluklar düşüyor. Göreve geldiğimiz 2019 yılından bu yana her yıl öğrencilerimize nakdi eğitim desteğinde bulunduk. Bu yıl lisans öğrencilerimize 6500 TL, ön lisans öğrencilerimize ise 3000TL’lik destek vereceğiz. Yenişehirli gençlerimizi başvuru yapmaya davet ediyor, kendilerine eğitim hayatlarına başarılar diliyorum” dedi. İHA