Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

PAHALILIKTAN TÜRK’E YER YOK!

Antalya’da sıcaklıklar sebebiyle her yıl olduğu gibi bu yılda yaz sezonu eylül ayında da devam ediyor. Yaz sıcaklığını eylül ayında Kaleiçi Yat Limanı’ndaki tur tekneleriyle değerlendiren turistlerin tur öncesi veya da tur sonrası yemek yedikleri restoranlarda neredeyse hiç yerli vatandaşa rastlanamaması dikkatlerden kaçmadı.

Antalya’da sıcaklıklar sebebiyle her

Her yıl ağırladığı yerli ve yabancı milyonlarca turist ile birlikte Türkiye’nin turizm başkenti unvanına sahip olan Antalya’da bu yılda sezon, sıcaklıklar sebebiyle eylül ayında da devam ediyor. Antalya’daki koyları gezmek ve tekne turu yapmak isteyen turistlerin uğrak noktası olan Kaleiçi Yat Limanı’ndaki restoranlara yerli turistin hiç gelmediğini söyleyen bir işletmeci, “Eskiden yabancı turistten daha çok yerli turist olurdu ama artık ne tekne turu yapmaya ne de yemek yemeye geliyorlar. Enflasyon artışı ihtiyaç hiyerarşini değiştirdi” dedi.

PAHALILIKTAN TURKE YER YOK 2 Medium PAHALILIKTAN TÜRK’E YER YOK!
PAHALILIKTAN TÜRK’E YER YOK! 1

Tarihi geçmişi ve doğa güzelliğiyle her yıl gelen misafirini mest eden Antalya’da bu yıl yerli turistin az olduğunu belirten Kaleiçi Yat Limanı’ndaki bir işletmeci, “Marinadaki restoranlara neredeyse hiç Türk turist gelmiyor. Yabancı turiste göre tekne turları Türklere daha ucuz ama turada gelen yok. Türkiye’deki artan hayat pahalılığı ve enflasyon oranı maalesef ki insanların ihtiyaç hiyerarşini çok etkiledi. Eskiden insanlar eğlenmenin, kendine vakit ayırmanın, farklı etkinliklere katılmanın bir ihtiyaç olduğunu bilirken şimdilerde lüks olarak görüyorlar. Haklı buluyorum bu durumu marinadaki bir restoranda bir aile tek bir öğüne para vereceğine o parayı temel gıda ürünlerine kullanıyorlar. İşletmelerde yerli vatandaşı ağırlamak, ona göre bir fiyat uygulaması yapmak isterdik ama bizde pahalılıkta ayakta kalmaya çalışıyoruz” diye konuştu. AYŞEM SİCİM GÜNDEM ÖZEL HABER https://antalyaningundemi.com/