ŞAHİN ANKARA’DAN GÜZEL HABERLERLE DÖNDÜ

ŞAHİN ANKARA’DAN GÜZEL HABERLERLE DÖNDÜ
09.04.2021
335
A+
A-

Aksu Belediye Başkanız Halil Şahin, ilçemizle ilgili projeleri yakından takip etmek için Ankara’ya giderek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşmelerde bulundu.

Başkanımız Şahin’in Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile yaptığı görüşmede AK Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik, Atay Uslu, İbrahim Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci, Belediye Başkan Yardımcımız Yusuf Koçyiğit, Özel Kalem Müdürümüz Hasan Kızılkaya ve ilgili bürokratlar da hazır bulundu.

Bakanımız Kurum ile Altıntaş Mahallesi yetki devri konusunda görüşmeler yapıldı. Başkanımız Halil Şahin, yetki devrinin Aksu Belediyemize yapılması konusunda talebini yineledi. Görüşmede; Pınarlı, Cihadiye, Karaçalı Mahallelerimizi kapsayan mülkiyet sorunları da ele alındı. Bu mahallelerdeki sorunların çözümünde son aşamaya gelindi. Bakanlığın ilgili genel müdürlüğü ile birlikte hareket ederek söz konusu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın yıllardır çözüm bekleyen planlarının yapılması ve tapuların verilmesi konusunda Aksu Belediyemize tam yetki verildi. Aksu Belediyemiz önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayarak bu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın bilgilerini güncelleyerek, ardından parselasyon çalışması yapacak ve tapular çıkartılarak en kısa zamanda hak sahiplerine verilecek.

Bakan Kurum ile yapılan toplantıda Aksu Devlet Hastanesi de ele alındı. Hastanenin ihalesi yapılmış olup, yasal süreç sonunda inşaat çalışmalarına başlanacağı konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

Başkanımız Şahin’in Ankara temasları kapsamındaki bu toplantıda sahilde yapımına devam edilen peyzaj projesinin yapım işinin hızlandırılması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan destek sözü alındı.

Ankara’dan Başkanımız Şahin’in müjdeyle döndüğü bir başka konu ise Fatih Mahallesi oldu. Fatih Mahallemizde bulunan 17357 metrekarelik arazinin Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından kullanılması amacıyla belediyemizin tahsis talebi Bakan Kurum tarafından olumlu karşılandı.

Başkanımız Şahin, Aksu ile ilgili konularda bizlere destek olan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum başta olmak üzere; AK Parti Milletvekilleri Kemal Çelik, Atay Uslu ve İbrahim Aydın’a teşekkür etti. HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.