Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Seçimler turizm rekoruna engel

Seçimler turizm rekoruna engel

Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ümit Akduman, turizm rekorunun kırılmadığına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akduman, turizm rekorunun kırılmadığını tam tersi seçimlerden dolayı daha kötü olduğunu söyledi.

Son zamanlar da turizm gelirlerinde bir rekor yaşandığına dair haberler çıkmıştı. Bu haberlerin doğru olmadığını dile getiren Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ümit Akduman, öyle bir artışın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olması nedeniyle olamayacağını ifade etti.

“TURİZM REKORU KIRILMADI”

Seçimlerden dolayı ciddi bir turist kaybı olduğunu söyleyen Turizm Sendika Başkanı Ümit Akduman, “Turizm rekoru kırılmadı. Tam tersi turizmde ki doluluk oranları %25 %30 dolayında, rekor falan kırılmadı. Türkiye’de ki seçimler yurtdışını çok ciddi ilgilendiriyor. Yurtdışında, ‘Türkiye’de seçim var. Demokrasiden yana mı yoksa mevcut sistem devam mı edecek’? Sürekli haberlerde bunlar yayınlandığı için turistler de Türkiye’ye bakıyorken şu an için daha çok Yunanistan, İspanya, İtalya gibi ülkeleri tercih ediyorlar. Geçen dönem de seçimden sonrasına otellerde ciddi hazırlıklar yapılmıştı. Ama seçimin 15 gün uzatılması turizm nüfusunun artışında çok ciddi bir engel oldu. Dilerim ki 28 Mayıs’tan sonra yeniden normal düzeyine döner, ama çok hızlı döneceğini de düşünmüyorum. Turizm rekoru kırıldı diye haber yapmalarının sebebi topluma moral vermeye çalışmaktır. ‘Bakın işte turizmde başarılıyız, çok iyi işler yaptık o yüzden de rekor kırdık’ gibi şeyler söyleyerek topluma yanlış haberler aktardıklarını düşünüyorum. Turizm sektöründekiler ise hiç öyle bir rekorun kırıldığını düşünmüyorlar” diyerek serzenişte bulundu.

NİHAT TOKLU ÖZEL HABER antalyaningündemi.com

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT