Şehit Annelerinden Oğan’a tepki!

Şehit Annelerinden Oğan’a tepki!
25/05/2023 17:09
A+
A-

Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, 2. Tur da Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı almasının ardından birçok mecradan kınama ve linç mesajı almıştı. Şehit Analar Derneği Başkanı Pakize Akbaba, “Sözünüzü tutmadınız. Biz de seni sildik” dedi.

Şehit Analar Derneği Başkanı Pakize Akbaba şu sözlerle Sinan Oğan’ı şu sözlerle eleştirdi; “Sinan Oğan siz Atatürk ve Cumhuriyete karşı HÜDA PAR’la aynı sandığa girmeyeceğiz demiştiniz. Sözünüzü tutmadınız. Bizde senin gibi aynı sandığa oy vermeyeceğiz. Bunu iyi bil. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet sahipçisiyiz. Şehitlerimize söz verdik. Asla bu Cumhuriyeti kimse yıkamayacak ve bölemeyecek” dedi.

Ayrıca kendisi gibi düşünenleri de oy vermeye çağırarak şu cümleleri de ekledi: ” Sizin gibi düşünmeyenleri oy vermeye çağırıyorum. Hani demişlerdi ya ‘Al anneni de git!’ Alın annenizi sandığa gidin. Şehit analarının yüreğine su serpin! Ben Türkiye Cumhuriyeti kadınıyım, şehit anasıyım, Atatürk’ün izinden giden anayım. Ne Mutlu Türküm diyene! Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak. Sinan Oğan’ı sildik.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı dava açmıştı

Kadınların seçme ve seçilme hakkının 83. Yıldönümünde 2017’de gerçekleşen “Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması” programında bir konuşma yapmıştı. 1993 yılında Van Başkale’de, teröristlerle yaşanan çatışmada şehit olan Astsubay Namık Ayhan Akbaba’nın annesi Pakize Alp Akbaba’ya söz konuşu konuşması nedeniyle Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla dava açılmıştı.

AYŞEM SİCİM https://antalyaningundemi.com/