Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

SERİK’İN İLK ADAY ADAYI BELLİ OLDU

Yerel seçimlere doğru geri sayım başladı. Siyasi partilerde seçim hazırlıkları hız kazanırken il ve ilçe aday isimleri de açıklanıyor. Antalya’da da yaklaşan yerel seçimle ilgili adaylık açıklamaları yapıldı.

Yerel seçimlere doğru geri

Antalya’da siyasi partiler seçim hazırlıklarını sürdürüyor. Seçimde hangi ilçede hangi adayın belirleneceği konusu ile netleşmeye başladı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için beklenilen adaylık duyuruları da hız kazandı. Antalya’da aday adayları da seçim için sahaya çıkarken, CHP, Serik ilçesinde aday adayını duyurdu.

Yerel seçimler için adaylar isimler belli oluyor. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu eski Başkanı Mehmet Balık, CHP’den Serik Belediye Başkan Aday adayı olduğunu duyurdu. Başkan adayı olan Balık, 15 Kasım Çarşamba günü saat 14.00’da CHP Serik İlçe Başkanlığı’nda toplantı düzenleyerek aday adaylığını açıklayacak.

SERIKIN ILK ADAY ADAYI BELLI OLDU 1 SERİK’İN İLK ADAY ADAYI BELLİ OLDU
SERİK’İN İLK ADAY ADAYI BELLİ OLDU 1

 Adaylığı için sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Balık şu ifadelere yer verdi;”31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Serik Belediye Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayıyım. Tüm halkımızı destek için 15 Kasım Çarşamba günü saat 14.00’da CHP Serik İlçe Başkanlığımıza bekliyorum. Her şey Serik için. Birlikte başaracağız”

MEHMET BALIK KİMDİR?

Mehmet Balık, 1970 yılında Antalya’da doğdu. 1992 Yılında Burdur Eğitim Fakültesi’nden mezun olarak 1993 yılında öğretmenlik mesleğine başladı. Antalya, Muş ve Sakarya’da öğretmenlik yapan Balık, sendikal görevi nedeni ile 2016 yılında aktif öğretmenlik görevinden ayrıldı.

Eğitim-İş Sendikası’nda başlayan emek ve mücadele yaşamı 2006 yılında Eğitim-İş Antalya Şubesinin Kurucu Yönetim Kurulu üyeliği, şubede Basın Sekreterliği, Örgütlenme Sekreterliği görevleri ile devam etti. 2009 yılından 2016 yılına kadar Antalya Eğitim-İş Şube Başkanlığı ve Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu İl Temsilciliği görevini yaptı. Antalya Eğitim İş Şube Yönetimi görev döneminde, Adalet Yürüyüşü ’ne katıldı. 2016- 2017 tarihleri arası bir yıl süreyle Eğitim İş Sendikası Genel Başkanlığı yaptı. Aralık 2017 yılında Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanlık görevine başladı. Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevinde bulunduğu süre boyunca, Kamu çalışanları, emekliler başta olmak üzere tüm emekçilerin sorunlarını kamuoyuna ve yetkililere ulaştırmak adına yüzden fazla basın açıklamaları, televizyon programları, eylem ve etkinliklerde bulundu.  HABER MERKEZİ