SOL Parti Antalya İl Örgütü gideren artan zam ve vergileri protesto etti. Attalos Heykeli önünde basın açıklaması yapan Sol Parti “Zamlara ve Hayta Pahalılığına Artık Yeter” dedi.

Seçim sonrası sık sık gündeme gelen zam ve vergi artışına tepki gelmeye devam ediyor. SOL Parti Antalya İl Örgütü halkın yoksulluk ve açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edildiğini ifade ederek Attalos meydanı önünde zamlara tepki amacıyla basın açıklaması yaptı. SOL Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın, “Emekçiler, gençler, emekliler ve halk yoksulluk hatta açlık sınırının altında bir yaşama mahkum edilmektedir” dedi.

“Vergi ve zamlar geri alınsın”

SOL Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın, yaptığı açıklamada vergi ve zamların geri alınmasını dile getirerek şunları söyledi; “Herkese yurttaşlık temel geliri ödenmelidir. Her kişiye ülkenin yurttaşı, toplumsal varlıkların paydaşı olması sıfatıyla bütçeden yurttaşlık temel geliri ödenmelidir. Halkın ihtiyaçlarını karşılamak üzere kademeli olarak servet vergisi uygulanmalıdır. Emekçilerin ödediği dolaylı vergilerin payı azaltılmalı, yıllardır yoksulların cebinden zenginlerin kasasına yapılan servet transferi sona erdirilerek servet vergisi hayata geçirilmelidir. Eğitim ve sağlık hizmeti herkes için bir haktır. Devlet eliyle herkese eşit, ücretsiz ve nitelikli olarak sunulmalıdır. Servet biriktirme aracına dönüşmüş özel okul ve özel hastaneler kamulaştırılmalıdır.  Barınma herkes için bir haktır. Güvenli ve insanca barınmak için devlet halk için sosyal konutlar oluşturmalıdır. Devlet tüm öğrencilerin barınma sorununu ücretsiz olarak çözmelidir. Bunun için kamu kaynaklarıyla büyütülmüş tüm tarikat ve cemaat yurtları kamulaştırılmalıdır.” AYŞEGÜL ŞAHİN https://antalyaningundemi.com/