Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

SON DAKİKA… AKSU’DA İKİNCİ ARSA OPERASYONU… GÖZALTILAR VAR…

Daha önce kamuya ait arsaları belediyede sanki şahıs zilliyetindeymiş gibi gösteren ve bunları anlaştıkları noterden satan 31 kişi yakalanmıştı. Bugün sabaha karşı operasyonun ikinci ayağı da yapıldı. 10’un üzerinde gözaltı var.

 Daha önce kamuya

Daha önce kamuya ait arsaları belediyede sanki şahıs zilliyetindeymiş gibi gösteren ve bunları anlaştıkları noterden satan 31 kişi yakalanmıştı. Dün sabaha karşı operasyonun ikinci ayağı da yapıldı. 10’un üzerinde gözaltı var.

Antalya’da 13 Haziran 2023 tarihinde Antalya Kaçakçılık Organize Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bir operasyon yaparak 31 kişiyi gözaltına almışlardı. Çete kamuya ait arazileri belediyede sahte görüntüler oluşturup şahıslara kendi zilliyetlerindeymiş gibi gösterip anlaşmalı bir noter görevlisi ile birlikte pazarlıyordu. İçerisinde Aksu Belediye personeli ve noterin görevlisinin de bulunduğu 31 kişi yakalanmış, 20’nin üzeirnde kişi ise tutuklanmıştı. Bu kişilerin davası tutuklu olarak devam ediyor.

Bugün sabaha karşı yeniden düğmeye basan polis operasyonun ikinci ayağını da gerçekleştirdiler. İddiaya göre Antalya Kaçakçılık Organize Müdürlüğü ekipleri 10’un üzerindeki kişiyi gözaltına aldılar. Gözaltına alınanlar arasında bir de gazeteci bulunuyor. Alınan kişilerin sorgusu KOM’da devam ediyor.

YAPRAK ÖZER antalyaningundemi.com