Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

TAVUK, DANA VE KUZUNUN TAHTINI SARSTI

Geleneksel Tük Mutfağında en çok sevilen yiyecek türleri arasında yer alan dana ve kuzu son zamanlarda yerini tavuğa bıraktı..

Geleneksel Tük Mutfağında en

Türkiye’de kadınların çalışma alanlarındaki yoğunluğunun artması ile birlikte yemek kültüründe de ciddi değişikliklerin yaşandığı belirtildi. Eskiden kadınların önemli bir kısmı ev hanımlığı yaparken bugün pek çok kadının çalışması ile birlikte evlerde de yemek hazırlanması işi hanımlardan ziyade işletmelere kaldı. Artık çalışan kadınların yemek yapacak zaman bulamamaya başladığını belirten Adem Ecevet, günlük yemeklerin bile tesislerde hazırlanıp evlere servis edilmeye başlandığını söyledi.

TAVUK DANA VE KUZUNUN TAHTINI SARSTI 2 Medium TAVUK, DANA VE KUZUNUN TAHTINI SARSTI
TAVUK, DANA VE KUZUNUN TAHTINI SARSTI 1


Yaklaşık 10 yıl önce hanımlardan gelen talep üzerine böyle bir işe giriştiğini belirten Ecevet, “Toplum olarak et ile beslenmeyi seviyoruz. Ancak ekonomik nedenlerden dolayı et tercihleri de değişmeye başladı. Gerek besin değeri gerekse faydaları oldukça fazla olan tavuk eti Aydın’da oldukça fazla tüketilmeye başlandı. Eskiden insanlarımız tavukları kendileri alıp kesim ve temizleme işini bizzat kendileri yapıp tüketirdi. Önce hazır tavuk sektörü gelişti, arından evlere pişirilmiş tavuk servisi başladı. Şu anda pek çok ailenin evlerindeki sofralarında tavuk hazırlama işini biz yapıyoruz. Usullere uygun olarak kesip temizleyip pişirdiğimiz tavukları vatandaşların evlerindeki sofralarına bizzat biz servis ediyoruz. Yeni sistem hem kolay hem de hesaplı olduğu için çok tutuldu” diye konuştu. İHA