Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

TURİZM YOLU İSYAN ETTİRİYOR

Turizm kenti Antalya’da kent merkezinden Manavgat ve Alanya’ya tur araçlarıyla giden yerli ve yabancı turistler ile sürücüler tır ve kamyonlardan şikayetçi. Sürücüler, ağır yüklü araçların trafiği sıkıştırdığından ve onlar için yeni yollar açılması için yetkililere seslendi.

Turizm kenti Antalya’da kent

Manavgat ve Alanya arasındaki tır şoför ve sürücüler, karayolunda yavaş giden ve sinyal vermeyen tır kamyonlardan bıktı. Turizm karayolunda tır ve kamyonların arkasına saatlerce takılarak, araç kullandıklarını belirterek, “Maalesef iki saatlik yol, 3 bazen de 3,5 saate çıkıyor.  Araç içindeki müşteriler söyleniyor. Daha ne kadarlık yolumuz kaldı, neden yavaş gidiyoruz.  Biraz hız yapabilir miyiz gibi. Tır ve kamyon şoförleri sağdan da gitmiyor, diğer araçlarla adeta yarış yaparmış gibi yolun ortasından gidiyor. Sağa- sola gideceklerinde sinyal vermedikleri için ne yapacaklarını bilmiyoruz. Temkinli olmak için peşlerine takılıp uzun süre onları takip ederek yol alıyoruz. Trafik kurallarına da uymuyorlar” şeklinde konuştular.

TURIZM YOLU ISYAN ETTIRIYOR 2 TURİZM YOLU İSYAN ETTİRİYOR
TURİZM YOLU İSYAN ETTİRİYOR 1

GECE GEÇSİNLER ÖNERİSİ

Ayrıca sürücülerin yetkililerden bir istekleri var. Tur sürücülerinden Mehmet Akkaya, Yusuf Durmaz, Bilal Şahin, kamyon ve tırların gündüz değil de o bölgeden gece geçmelerini istediklerini ifade ederek, “Gündüz yol daha güvenli olur.  Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz.  Yoksa trafik Arap-saçına döndüğü gibi dakikalarca trafikte kaldığımız için sinirlerimize hâkim olamıyoruz.  Psikolojimiz bozuluyor. Sadece bizim değil taşıdığımız yolcularda öyle. Çünkü ellerinde yöreye ait broşürler var. Nereye ne kadar zamanda gideceklerini çok iyi biliyorlar.  Bazen üçüncü yaş grubu (  orta yaşın üstünü aşan) turist yolcular uzun süren yolculuk arasında WC molası istiyor.  Yaşlılar,  dinlenmek, çocuklar oyun oynamak için durulmasını talep ediyor. Bütün bunlarla birlikte günün yarısı neredeyse yolda geçiyor, sadece Manavgat- Alanya’ya gidebilmek için” dediler. YUNUS DEMİR / antalyanıngundemi.com ÖZEL HABER