Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

TURİZMİN YOLLARI YENİLENİYOR

Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Belek- Boğazkent yolları yenileniyor.

Asfalt sathındaki bozukluklar sebebi ile uzun zamandır vatandaşlar tarafından şikayete sebep olan yolda Serik Belediyesi ekipleri tarafından alt yapı, üst yapı ve sıcak asfalt çalışmalarına başlandı. Serik Belediyesi asfalt ve yol çalışma ekiplerinin önce bozuk asfalt zeminini kazıyarak söküp; alt yapı çalışmalarını yaptıktan sonra 7 kilometrelik sıcak asfalt çalışmalarını gerçekleştireceği belirtildi.

BELEDİYE BAŞKANI EL ATTI

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan da alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyip, bilgi aldı. Belek Postanesi’nin eski yerindeki kavşaktan başlayarak Boğazkent’e Acısu Nehri üzerindeki Koç Köprüsü’ne kadar olan 7,2 kilometrelik alanın sıcak asfaltta kaplanmasının yanı sıra Serik Belediyesi’nin söz konusu yolu Belek Beach Park’a bağlayan 500 metrelik yolda da genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları yapacağı kaydedildi. Serik Belediyesi tarafından yapılan yol yapım ve asfaltlama çalışmalarının aralık ayı sonlarında tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması bekleniyor.

YILLARDIR BOZUK YOLLA TURİZM YAPTILAR

Diğer yandan Belek- Boğazkent arasındaki turizm yolunun yapımı, bakımı, onarımı 2014 yılına kadar Turizm Bakanlığı tarafından yapıldı. 2014 yılında yürürlüğe giren Yeni Büyükşehir Yasası ile söz konusu yolun gelir, gider ve bakımları Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçti. Uzun zamandır sathının bozuk olması ve bakım yapılmaması nedeniyle vatandaşlardan sürekli şikayet gelen yol ile ilgili Serik Belediyesi’nin asfaltlama çalışmalarına başladığı belirtildi. DHA

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT