Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Ersin Yazıcı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerine katıldı

Vali Ersin Yazıcı, 15

Vali Ersin Yazıcı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Valilikçe Şehit aileleri ve Gaziler onuruna verilen akşam yemeği programına katıldı. Programda konuşan Vali Yazıcı; “Şehit kanlarıyla sulanmış bu vatan toprağımızı kendini 1 dolara satılmış hainlere teslim etmeyiz.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7’inci yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Valilikçe Şehit aileleri ve Gaziler onuruna verilen akşam yemeği programına katıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Antalya Valiliği tarafından şehit ve gazi aileleri onuruna verilen yemekte Vali Yazıcı’ya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel  Tuncer, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Albay Murat Sezgin, 3.Piyade Eğitim Tugayı Komutanı Piyade Albay Kemal Çakıroğlu, İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleri eşlik etti.

Program İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya’nın şehitler ve gaziler için yaptığı dua ile başladı. Yapılan duanın ardından konuşan Vali Yazıcı; “Öncelikle tüm şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve gazi ailelerimize davetimize icabet ettikleri için teşekkür ediyorum. Rabbim bir daha 15 Temmuzları ve bir daha böyle hain kalkışmaları bu millete göstermesin.” dedi.

Türk Milleti Ve Türk Devleti İlelebet Var Olsun Diye Canımızı Ortaya Koyduk

Türk milletinin bundan 7 yıl önce tarihte eşine az rastlanacak bir direniş örneği sergileyerek 15 Temmuz 2016’da ülkenin istiklaline ve istikbaline bir kez daha sahip çıktığının altını çizen Vali Yazıcı; “7 yıl önce kendini 1 dolara satan hainlerin kalkışmasında Cumhuriyetimizi, demokrasimizi korumak adına tüm Türkiye olarak sokaklara döküldük. Elimizden gelen ne ise bu ülke adına, ülkemizi korumak adına, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi korumak adına, ülkemizi hainlere bırakmamak adına canımızı, göğsümüzü bu hain teröristlere karşı siper ettik. Gerektiği zamanda da canımızı feda ettik. Bu ülke bu tür kalkışmalara ve dış güçler kaynaklı birçok olaya sahne oldu. Şehit kanlarıyla bu ülke vatan oldu. Şehit kanlarıyla sulanmış bu vatan, tabi ki birkaç haine, başkaları tarafından yönetilen ve kendini 1 dolara satan hainlere teslim edilemez ve de hiçbir zaman edilmeyecek. O malum gecede, ülkemizde bayrağımız özgürce dalgalansın diye, ezanlarımız susmasın diye, Türk milleti ve Türk devleti ilelebet var olsun diye canımızı ortaya koyduk. Milletimiz, 15 Temmuz gecesi 251 şehidin yanında 2000’in üzerinde gazi vererek bir destan yazdı. Binlerce insan o gece sabalara kadar çoluğunu çocuğunu, ailesini ve kardeşini düşünmeksizin vatan söz konusu ise gerisi teferruattır inancıyla başta Ankara ve İstanbul olmak üzere harekete geçti. İyi ki de geçti. Bu güzel yurdumuzu cansiperhane korudu. 15 Temmuz gecesinde Türk devletinin bu kutlu yolculuğuna katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Vatanımızın 1 Santimetresini Bile Kimseye Teslim Etmeyiz

15 Temmuz hain darbe girişiminde Antalya’dan da 2 şehit olduğunu söyleyen Vali Yazıcı şunları kaydetti: “O hain kalkışmanın gerçekleştiği gecede herkesin bildiği gibi Antalya’mızdan da 2 şehidimiz var. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Allah ailelerini cennette onlarla kavuştursun diyorum. Allah bir daha bu millete 15 Temmuz’u yaşatmasın. Şunu buradan hainlere bir kez daha duyurmak istiyorum. Biz büyük Türk milleti olarak vatanımızın 1 santimetresini bile kimseye teslim etmeyiz. Bize karşı haddini aşanlara bu millet kanının son damlasına kadar haddini bildiririz. Bu zamana kadar hainlere gerekli dersi verdik vermeye de devam edeceğiz. Bu duygularla, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum.”

Program boyunca şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenerek sohbet eden Vali Yazıcı, her zaman yanlarında olduklarını vurguladı. BÜLTEN