Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

VALİ ŞAHİN’DEN GELECEĞE NEFES

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde, Antalya Valisi Hulusi Şahin ve öğrenciler, Kepez Kirişçiler Mahallesi’nde fidan dikti.

Gelecek nesillere daha yeşil

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ncü yılında ‘Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes’, ‘100. Yıl Cumhuriyet Ormanları Kuruyoruz’ mottosuyla 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Hulusi Şahin, Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve İbrahim Ethem Taş, Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, kurum ve kuruluş müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

vali sahin ogrencilerle fidan dikti 1771 dhaphoto1 VALİ ŞAHİN’DEN GELECEĞE NEFES
VALİ ŞAHİN’DEN GELECEĞE NEFES 1

Her yıl, 11 Kasım’da gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği, Türkiye’nin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek gibi amaçlarla 2019’dan itibaren devam ettiriliyor.

vali sahin ogrencilerle fidan dikti 1771 dhaphoto2 Small VALİ ŞAHİN’DEN GELECEĞE NEFES
VALİ ŞAHİN’DEN GELECEĞE NEFES 2

Etkinlik bu yılda Antalya’da renkli görüntülere sahne oldu. Antalya Orman Bölge Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen etkinlikte Vali Şahin ve beraberindeki heyet, öğrencilerle birlikte kızılçam, mazı ve fıstık fidanlarını toprakla buluşturdu. Antalya’da 120 ayrı lokasyonda toplam 100 bin fidan dikimi yapıldı. DHA