“VATANDAŞI FAİZ LOBİSİNİN ELİNE TESLİM ETTİNİZ”

“VATANDAŞI FAİZ LOBİSİNİN ELİNE TESLİM ETTİNİZ”
29.04.2021
996
A+
A-

İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, tam kapanmanın vatandaşı ve esnafı hazırlıksız yakaladığına dikkat çekerek, AKP hükümetini vatandaşı faiz lobisinin eline teslim etmekle suçladı.

İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, hükümetin son aldığı tam kapanma kararı ile vatandaşın ve esnafın zor günler geçireceğini söyledi. Pandemi sürecinin AKP hükümeti tarafından iyi yönetilemediğini hatırlatan Başkan Arıkan, bankaların, tapu dairelerinin ve noterlerin tam kapanmadan muaf tutulmasının anlamsız olduğunu söyledi.

İşte Alper Arıkan’ın açıklamaları:

Ekonomik daralmanın hat safhaya geldiği şu zorlu süreçlerde şehrimiz için bölgemiz için neler yapabileceğimiz hususunda düşünmeden edemiyoruz. Salgınla mücadele ettiğimiz süreçte turizm bölgelerinde iş yoğunluğunun en düşük olduğu kış döneminde ısrarla kapanmalıyız dediğimiz halde, direterek vakaların yoğun bir şekilde artmasına sebep olan hükümetin yetkililerine sesleniyorum:  Lebalep kongrelerle vaka sayılarını ülkenin dört bir yanında zirveye çıkardınız ve milletin üç kuruş kazanıp geçimini sağlayabileceği şu sınırlı dönemde kapanmalarına vesile oldunuz. Çemberin giderek daraldığı bu salgın sürecinde planlı, kontrollü ve devlet destekli bir kapanma kaçınılmaz hale gelmişti elbette ki sağlık her şeyin önünde gelir.

Ancak 21 gün kapattığımız vatandaşlarımızın planlama yapmasına müsaade etmeksizin, adeta toplumsal bir tahribat yaratmak istercesine hiç bir destek ve mücbir sebep belirtmeksizin ani bir kapanmaya zorlanan vatandaşlarımız bu süreci nasıl geçireceğini bilmiyor, ticari faaliyetlerinin akıbetiyle alakalı hiç bir fikre sahip değiller bunu da bırakınız bu süre zarfında evlerine ekmek alıp alamayacaklarını bile düşünemez haldeler.

Çek, senet ödemelerinin devam ettiği, bankaların, tapu dairelerinin, noterlerin anlam verilemeyen bir nedenle açık tutulduğu süreçte borçların ödenemeyeceğini anlamak zor olmasa gerek diye düşünüyoruz. Bu süre zarfında ödenemeyen krediler, karşılıksız çekler, ödenemeyen kredi kartları faiz lobisinin eline teslim edilmiş esnafımızın, vatandaşlarımızın uğradığı zararların, sosyal ekonomik ve psikolojik sıkıntıların ortaya koyacağı tahribat korona virüsten daha masum mudur?

Lütfen efendiler bu milletin aklıyla oynamaktan vazgeçin artık. Samimiyet ortaya koyulacaksa eğer derhal resmî tatil veya mücbir sebep ilan edilmeli ve vatandaşımız ekonomik tahribata uğratılmamalıdır.  Milletimiz  bu sıkıntıların üstesinden gelecek cesarete ve ferasete sahip yüksek şuurlu, şükrü ve sabrı bilen bir millettir elbette ki bunların da üstesinden gelecektir… Cenab-ı Allah bu zorlu süreçte Milletimize zeval vermesin. HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.