Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vefa projesiyle yaşlı ve engellilerin talepleri karşılanıyor

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yaşlı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yaşlı ve engellilerin ihtiyaçları “Vefa” projesiyle karşılanıyor. Gazipaşa Kaymakamlığı SYDV bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde görev alan Vefa Birimi ekipleri, son bir haftada 87 hane ziyareti gerçekleştirdi.

Gazipaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde görev alan “Vefa” projesi ekipleri, 53 mahallede çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, son bir haftada 87 hane ziyareti gerçekleştirdi. projede görevli ekipler Aydın, Çimenbağ, Ilıcaköy, Yeniköy, Gökçesaray, Doğanca, Macar, Beyrebucak, Akoluk, İstiklal, Göçük, Gökçebelen, Zeytinada, Ekmel, Karatepe, Şahinler, Küçüklü, Çile, Gürçam ve Gazi mahallelerine yaptıkları ziyaretlerde tespit ettikleri yaşlı ve engelli vatandaşların hane temizliği ve kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçlarını karşıladılar.

Zaruri ihtiyaçlar karşılandı

Konuyla ilgili açıklama yapan SYDV Müdürü Ali Rıza Büyükakça, “Gazipaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Vefa Birimi olarak önceden tespit ettiğimiz, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın hane temizliği ve kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçları karşılanmıştır. Program kapsamında yaşlı, engelli, kronik hasta, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerin haneleri temizlendi, yayık ayranları yapıldı, yemekleri pişirildi, yufka ekmek yapımına yardım edildi, bahçe otları temizlendi, camları silindi, bahçeleri sulandı, kişisel ve öz bakımları yapıldı. Yapılan hane ziyaretlerinde vatandaşlarımızın istek ve taleplerini dinlenerek sorunlarına yerinde şahit oluyoruz. Vatandaşlarımızla sohbet edilip onların gönülleri alıyoruz. Bir gün değil her gün onların yanında olduğumuzu hissettiriyoruz. Yaşlılarımız bize Allah’ın emanetidir. Biz yaşlılarımızın dualarına muhtacız. Biz Gazipaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak onların her daim dualarını almaya devam edeceğiz” dedi. Vildan Rende/ İHA