Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

YILIN BABASINI EV SAHİBİ DÖVDÜ

Mersin’de, koruyucu ailesi olduğu Kader Yılmaz’a böbreğini vermesi nedeniyle 2017 yılında yılın babası seçilen 57 yaşındaki Mustafa Boyraz, ev sahibi tarafından darp edildi. Boyraz ailesi konuyla ilgili yetkililerden yardım istedi.

Mersin'de, koruyucu ailesi olduğu

Mersin’de böbrek hastası kıza yaptığı bağış ile yılın babası seçilen Mustafa Boyraz’ın peşini felaketler bırakmadı. Mardin’de geçirdiği trafik kazası sonrası yüzde 76 engelli durumuna gelen Boyraz, Mustafa Boyraz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2017 yılında yılın babası seçilmişti. 7 bin 500 TL emekli aylığı ile geçinen Boyraz çifti, ev sahibi E.Ö.’nün evi boşaltması için baskı kurması ve tehdit etmesi nedeniyle polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Evlerinin basıldığını ve şiddet uygulandığı iddia eden Poyraz ailesi, ev sahibinden şikayetçi olurken, yetkililerden de yardım istedi.

AW079155 01 YILIN BABASINI EV SAHİBİ DÖVDÜ
YILIN BABASINI EV SAHİBİ DÖVDÜ 1

“BÜTÜN HAYATIM BİTER”

Olayla ilgili konuşan Mustafa Boyraz, bir süredir kendilerine yönelik taciz ve tehdit telefonları geldiğini söyledi. Olaydan bir hafta öncede tanımadığı bir numaranın kendisini aradığını belirten Boyraz, “Arayan kişi ev sabinin ağabeyi olarak kendisini tanıttı. Bana ‘niye çıkmıyorsun bu evden halen. Ben oraya geleceğim, ben senim bildiğin adamlardan benzemem. Ölü mü çıkacaksın diri mi çıkacaksın artık sen karar vereceksin’ dedi. Bende bunun üzerine polise şikayetçi oldum. Bir hafta sonra da evimizde oturduğumuz sırada kapı çaldı ve ev sahibi, eşi filan geldiler ayakkabılarla içeri girip, koltuğa oturdular. ‘Siz madem çıkmıyorsunuz, biz geldik artık buraya yerleşiyoruz, nereye istiyorsanız gidin’ dediler. Tabi ağız tartışması yaşadık. Ondan sonra kalktı bir tane bana vurdu, tişörtümü filan yırttı. Ben tepki olarak bir tane vurdum. Çünkü kendimi korumam lazım. Ben yüzde 76 engelli bir insanım. Benim boynumda filan her tarafım vida dolu. Ters bir hareket olsa bütün hayatım biter” dedi.

DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU

Yetkililere de çağrı yapan Boyraz, “Bu işin artık sıkı bir denetime girmesi lazım. Ülkedeki insanları geliri belli. Bugün askeri ücretli 11 bin 400 lira alıyor. Benim emekli maaşım ise 7 bin 500 lira. Ben şu anda 10 bin, 15 bin lira kira veremem. Buna birilerinin dur demesi lazım. Alınan maaşlara göre bir çözüm bulunması gerekiyor. Devletin bu konuda daha sıkı tedbirler almasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Ev sahibinin evi basar gibi içeri girdiğine dikkat çeken Boyraz, “Ayakkabılarıyla içeri girip oturdular. Ben kızımdan dolayı hijyene çok dikkat ediyorum. Ben kanun, devlet, yasa var, elimde resmi kontratım var dedim. Onlar da ‘devleti de, kanunu da tanımam bu ev benim ben burada yaşayacağım, siz nereye giderseniz gidin’ dediler. O sarıda tartışma yaşandı. Eşime vurdular. Bizde polisi çağırdık. 3 kuruş para için bunu yaptılar. Bize çık diyorlar. Biz şu koşullarda nereye çıkalım. Bizim aldığımız maaş belli, 2 tane engellim var. Biz 10-15 bin kira veremeyiz. Bu insanlar fırsatçılık yaparak bizi eziyorlar, Yeter artık burası dağ başı değil. Bizim yetkililerimiz, devlet büyüklerimizin bize sahip çıksınlar” dedi. Koray Ünlü/İHA