ADIMLAR MEME KANSERİNE ATILDI

Büyükşehir Belediyesi, Memorial Hastanesi ve Gazeteciler Cemiyeti’nin 2.’sini düzenlediği meme kanseri farkındalık yürüyüşüne sanatçı Burcu Güneş’te konuk oldu.

Meme kanserinin 2. farkındalık yürüyüşüne ilgi büyük oldu. Büyükşehir Belediyesi, Memorial Hastanesi ve Gazeteciler Cemiyeti’nin 2.’sini düzenlediği meme kanseri farkındalık yürüyüşüne sanatçı Burcu Güneş’te konuk oldu. Yürüyüşe Büyükşehir Belediye Başkanı Menederse Türel’in eşi Ebru Türel, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Memorial Hastanesi Onkoloji Başkanı Profesör Doktor Mustafa Özdağan’da katıldı. Bando eşliğinde yürüyüş yapan yüzlerce insan doyasıya eğlenirken ‘MEME KANSERİNDE ERKEN TEŞHİS, HAYAT KURTARIR’ sloganıyla farkındalık yarattı. 2 senedir yürüyüş etkinliğini gerçekleştiren ve fikrin Pembe Athenalar isimli sosyal destek grubundan çıktığını belirten Profesör Doktor Mustafa Özdağan, “Kanser denince kulağa, çaresi bulunamayan ölümcül bir hastalık gibi geliyor. Kesinlikle öyle değil. Kadınlarımızı korumak için hep çaba göstereceğiz. Siz de kontrole gidin bize ve sağlığınıza yardımcı olun. Özellikle 40 yaşından sonra muhakkak düzenli kontrollere gidin. Bu yürüyüşte hepimiz bir olduk. Bundan sonra da devam edeceğiz, hep birlikte kanseri yeneceğiz” ifadesinde bulundu.

“DENİZİN DEĞERİNİ BİLMİYORUZ”

Yürüyüş sonrası konser alanına gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu konuşma yaptı. Hastalıktan önce sağlığımızın değerini bilmemiz gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan Türel, “Antalya’da denizimizin değerini bilmiyoruz. Denizi olmayan bir şehre gidip geldiğimiz de ise ‘oh be deniz’ diyoruz. Sağlığımızda böyle. Kanser hastalığına ne kadar erken teşhis koyulursa sizin için o kadar güzel olur. Hep birlikte sağlıklı bir yaşam diliyorum” derken Vali Münir Karaloğlu, “Türkiye’de hastaneler hasta olduktan sonra gidilen bir yer olarak kabul ediliyor. Aslında öyle değil. Hastaneler toplumu sağlıklı tutabilmek içindir. Meme kanseri için buradayız. Hastalıktan korkmaya gerek yok hepimiz insanız. Hastalıklar bizim için ama çaresiz değil. Erken tanı ve tedaviyle bütün hastalıkları tedavi edebiliyoruz” dedi. ÖZLEM GÜLSEVEN/ANTALYA GÜNDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir