AKP’DEN BÖCEK’E YAKIN MARKAJ

REKLAM ALANI
05.10.2019
2.841
A+
A-

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, il binasında gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Başkan İbrahim Taş, “Antalya da yerel seçimlerin üzerinden tam 6 ay geçti. 6 aydır Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini ve yapacağı işleri dikkat ile takip ediyoruz” dedi

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, dün il binasında gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Başkanı İbrahim Taş, “Antalya da yerel seçimlerin üzerinden tam 6 ay geçti. 6 aydır Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini ve yapacağı işleri dikkat ile takip ediyoruz. İzlemimiz ve gözlemimiz altındalar. Bizim arkadaşlarımızı yanlışlıkla toplantılarına davet ediyorlar. ‘Gidin bir çay için sıkıntı olmaz’ diyorum. Gidip çaylarını içip bize bilgi aktarıyorlar” dedi.

Ulaşıma yapılan zamdan vatandaşlarımız memnun olmadığının. 200 otobüs esnafının aracı icra takibiyle bağlanmak üzere inşaatı devam eden 3 etap raylı sistem için Menderes Türel döneminden belediye kasasına 160 milyon lira kaldığını söyleyen Başkan Taş, “Tramvay şuan da otogarın önünde inşaatı başladı. Bildiğiniz gibi Menderes Başkanımızın döneminde bununla alakalı dünya bankasına yaklaşık 900 milyon lira bir kredi alınmıştır ve bu kredi Büyük Şehir Belediyesinin kasasındaydı. Şuan da yaklaşık 160 milyon lira büyük şehir belediyesinin kasasında tramvay ile alakalı bekliyor. Biz eğer kazansıydık bu tramvayı melteme meltemden de Konyaaltı üzerinden ışıklara bağlayacaktık. Şuan da bizim gördüğümüz kadarıyla tramvay sadece melteme kadar gelip orada duracak. Antalyalıların daha rahat ulaşımı açısından bu tramvayın meltemden ışıklara bağlanmasının takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. Büyükşehir Belediye başkanı muhittin böceğin de bu tramvayın alt yapısını ve de parasının hazır olmasından dolayı meltem üzerinden ışıklara aynı projede ki gibi halkımızın daha rahat kullanması için ışıklara bağlamasının takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

TAŞ’TAN BÖCEK’E TEPKİ

Geçtiğimiz günlerde Suya yapılan zamma tepkisini gösteren Başkanı İbrahim Taş,  “Suya yüzde 54 zam yapıldı. Bizim dönemimizde 5 yıllık dönem de Antalya Türkiye’nin en ucuz suyunu kullandı. Menderes türel kazandığı zaman 2014 yılında su faturalarının yarı yarıya düştüğünü hepimiz gördük ve gözlemledik. Şuan da suya yapılan yüzde 54’luk zamla maalesef Türkiye’nin en pahalı suyunu Antalya olarak biz kullanıyoruz. Biz bu durumu kabul etmiyoruz neden kabul etmiyoruz neden etmiyoruz çünkü Antalya su kaynakları bakımından Dünya’nın en zengin ilerinden birisi. Sayın muhittin böcek suya zam yapmak yerine ASAT’ a alacağı olan 359 milyon lirayı alıp tahsil etmeye çalışsa bu zam yapmaya gerek kalmayacaktı” dedi.

TAŞ’TAN BOĞAÇAYI TEŞEKKÜRÜ

Boğaçayı ile alakalı partilerinin ve Menderes Türel’in yerden yere vurulduğunu anlatan Taş, projenin yanlış olduğunun savunulduğunu söyledi. Taş, “2 gün önce Boğaçayı’nda inceleme yaptık, yosunların temizlendiğini gördük. Talimatı veren Böcek ve temizliği yapan ekiplere teşekkür ediyoruz. Demek proje hatası değilmiş. Projenin doğru olduğunu kamuoyunu gösterdiği için arkadaşlara teşekkür ediyorum. Projenin devamını da yapacağım diyorlar, tebrik ediyorum. Bizim yarım kalan projelerimizi tamamla, temizliğini yap sana yeter. Bizi takip etmeye devam et, başka bir şey yapmana gerek yok” dedi. Kongre takvimini konuşan İl Başkanı Taş, partisinin delege seçimlerinin 7 Ekim’de başlayacağını, Aralık ayı sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını söyledi. İlçe kongrelerinin 1 Ocak 2020 tarihinde başlayacağını açıklayan Taş, “İlçe kongreleri 20 Nisan’a kadar bitecek. İl kongresinin ise Ağustos veya Eylül ayında yapılması planlanıyor. Kongreler bizim için tazelenme anlamına geliyor. Girdiğimiz her seçimde milletimiz bize sıkıntı vermedi. Antalya’da milletimiz partimize gereken desteği verdi. Bizde koltuk sevdası olmaz. 10 Mart 2018’de İl başkanı seçildim. Bu görev ateşten gömlektir. Ona göre adım atarız, şu anda görevimin başındayım. Cumhurbaşkanı bırak dediği anda gözümü kırpmadan bırakırım. 1,5 ayda 19 ilçeyi ziyaret ettik. Toparlanma sürecimizi tamamladık. Hedefimiz yapılacak ilk seçimlerde yüzde 50’yi aşmak. Bazı ilçelerde ilçe başkanları değişebilir. Heyecanını kaybeden arkadaşlarla yolumuza devam etmeyeceğiz” diye konuştu.

ÖDENEK TALEBİ

Duralilar, Sanayi ve Korkuteli de bulunan 3 kavşaklarında trafiğin kilitlendiğini belirten Taş, bakanlarla bu kavşaklar için görüşme yaptıklarını söyledi. Taş, kavşakların yapılması için ödenek talebinde bulunduklarını, birkaç ay içinde bu ödeneğin geleceğini dile getirdi. İLAYDA BAĞLI/ANTALYA GÜNDEM

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.