AÜ’DE İLK MEZUNİYET

Akdeniz Üniversitesi’nde Lisansüstü eğitim gören öğrencilere ilk defa mezuniyet töreni düzenlendi. 2017-2018 eğitim yılında Yüksek Lisans ve Doktora Programına katılanlardan 772 öğrenci mezuniyet belgelerini almaya hak kazandı

Akdeniz Üniversitesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi alan 5 bin 701 öğrenci bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ilk kez böyle bir mezuniyet töreni düzenlediklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. Ünal, “Akdeniz Üniversitesi, 7 Enstitü ile Lisansüstü eğitim sistemi ile bilgi dağıtmaya devam etmektedir. Enstitüleri’mizde bulunan toplam 245 adet Yüksek Lisans ve Doktora programında 5 bin 701 öğrencimiz lisansüstü eğitimlerini sürdürmektedir. Akdeniz Üniversitesi Enstitüleri’nden bugüne kadar toplam 5 bin 649 Yüksek Lisans ve doktora öğrencisi mezun olmuş ve bu mezunlarımız Üniversitemizde, ülkemizdeki başka Üniversitelerde veya yurt dışında bulunan kurumlarda akademik hayatlarını devam ettirmektedirler” diye konuştu.

GELECEK, GENÇLER

Gençlerin Türkiye’nin geleceği olduğunu kaydeden Rektör Prof. Dr. Ünal, “Bugün burada bulunan sevgili mezunlarımız, sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizlerin bundan sonraki süreçte Akdeniz Üniversitesinde kazanmış olduğunuz araştırmacı kimliğinizle hem Üniversitemizi en güzel şekliyle temsil edeceğinize hem de ülkemizi dünyadaki bilim camiasında hak ettiği noktaya taşıyacağınıza olan inancım sonsuzdur. Sizlerden isteğim, ülkemizde araştırma odaklı üniversite olmayı seçmiş Akdeniz Üniversitesi’nin birer mezunu olarak bilginin ve bilimin ışığında olmanız ve Akdeniz Üniversitesi’ndeki eğitiminiz sırasında öğrendiklerinizi uygulamanız ve geliştirmenizdir” ifadelerini kullandı.

“BU AYRILIK GÜNÜ DEĞİL”

“Bugün, hem mezunlarımızın hem de ailelerinin büyük emek verdikleri uzun bir sürecin son günü” diye konuşan AÜ Rektörü Mustafa Ünal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bugün mezunlarımızın sevincini, mutluluklarını ve başarılarını paylaşmak için buradayız.   Mezunlarımızın değerli aileleri bu gençlerin lisansüstü eğitimleri süreçlerinde maddi ve manevi olarak önemli fedakarlıklar yaptınız. Sizlere de bu nedenle şükranlarımızı sunuyorum. Değerli mezunlarımız, üniversitemizde almış olduğunuz eğitim ve akademik misyon, sizlere akademik hayatta her anlamda güç ve cesaret verecektir. Bu cesaretle donanımlı nesillerin yetişmesinde önemli roller üstlenecek ve gideceğiniz her platformda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Hepinize bundan sonraki yaşamınızda başarılar ve mutluluklar diliyorum. Bugün bir ayrılık günü değildir. Bundan sonraki yaşamınızda her zaman bizleri sıkça ziyaret ediniz, hocalarınızla iletişiminizi devam ettiriniz. Bundan sonraki süreçte bizler için en büyük ödül, sizlerin başarılarını duymak ve mutlu olduğunuzu bilmektir” YAPRAK ÖZER / ANTALYA GÜNDEM HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: