ÇİFTÇİ BAYRAM ETTİ

REKLAM ALANI
25.11.2019
931
A+
A-

Aksu’da 6.5 dönüm serasında domates üretimi yapan Ahmet Çomak, seraya hiç girmeden Aksu İlaçlama Makinaları’nın ürettiği güçlü sirkülasyon fanları ve özel üretim ilaçlama cihazı ile tuta ve tüm zararlı böcekleri yendiğini dile getirdi

Seranın içine hiç girmeden tuta, kırmızı örümcek, beyaz sinek, atsineği, trips gibi tüm zararlıları yendiğini dile getiren üretici Ahmet Çomak, “6.5 dönümlük seramın içine 5 adet Aksu İlaçlama Makinaları’nın üretmiş olduğu güçlü fanlardan taktırdım ve tuta başta olmak üzere tüm zararlı böcekleri yendim. Ayrıca sabahın erken saatlerinde fanları çalıştırıp kendiliğinden oluşan yoğun nemi önledim. Çok şükür böcekler ve hastalıklar gibi tüm dertlerim bu cihazları kurdurmam sayesinde son buldu” dedi.

KENDİNİ AMORTİ EDİYOR

Çomak, “Daha önceden seramı ilaçlamak için 400 litre su kullanıyor ve kendimde o ilaca maruz kalıyordum. Şimdi ise sadece 8 litre su ve ilaçtan da dörtte bir oranında tasarruf sağlayarak mükemmel sonuç alıyorum. Önceden hem yüksek maliyet oluyordu hem de tam sonuç alamıyordum. Şimdi ise daha az maliyetle soruna kökten çözüm buldum. Böylelikle cihazlarda kısa süre içinde kendini amorti etti. Buradan tüm çiftçi kardeşlerime sesleniyorum. Tüm böcek ve hastalıklardan kurtulmaları için, Aksu İlaçlama Makinaları’nı tavsiye ediyorum” diyerek şöyle devam etti:

ORGANİK İLAÇLAMA YAPIYOR

“Bu fanlar sayesinde 40 dakika gibi kısa süre içinde 6,5 dönüm seramın tamamını ilaçlıyorum. Ayrıca yaprak altı, üstü diye de bir sıkıntı kalmadı, fanlar sayesinde oluşan hava sirkülasyonu ile tabandan tavana kadar seramın tamamına ilaç etki ediyor. Ayrıca bu cihazlar sayesinde organik ilaçlamada yapılabiliyor. Nasıl mı? Acı pul biber ile dövülmüş sarımsağı 10 litre suda 10 gün bekletiyorum, sonra süzerek bu cihazda kullanıyorum ve ne tuta, ne böcek, hiçbir zararlı, virüs ve hastalık kalmıyor. Çok şükür seramda kelebek dahi yok. Bakın, çiftçilerimiz haklı olarak ilaç maliyetlerinden dert yanıyor ve kazanamadığını söylüyor. Eğer kazanmak istiyorlarsa, benim yaptığım gibi bu cihazları kullanın. İnanın sonra bana dua edeceksiniz.”

Sercan AYTIŞ/ÖZEL         

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.