GÖNENÇ, “PARTİ KURAMAZLAR”

GÖNENÇ, “PARTİ KURAMAZLAR”
REKLAM ALANI
09.07.2019
222
A+
A-

 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan’ın yeni kuracakları parti ile ilgili İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Cumhurbaşkanımızın elinde onların aleyhinde kullanabileceği o kadar delil var ki” dedi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan’ın ayrı ayrı parti kurma söylentileri İstanbul seçimlerinden sonra iyice dillendirilmeye başlandı. Konu ile ilgili söylentiler sürerken, yeni parti ile ilgili İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç, sosyal medya üzerinden ilginç bir paylaşımda bulundu. Başkan Gönenç, Davutoğlu ve Babacan’ın parti kuramayacaklarını ve siyaset yapmak isteyenlerin İYİ Parti’de toplanması gerektiğini ifade etti. Başkan Gönenç’in paylaşımında dikkat geçen bir diğer nokta ise Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın elinde Babacan ve Davutoğlu’nun aleyhine kullanacağı deliler olduğunu iddia etmesi oldu. Özellikle Millet İttifakı cephesinde bu iki partinin kurularak Ak Parti’nin zayıflaması beklenirken, İYİ Parti ilçe başkanının sözleri şaşkınlık yarattı. İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç’in paylaşımı şu şekilde:

“Babacan ve Davutoğlu parti kurabilirler mi? 2023’ten önce kuramazlar, şu anda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına çıkıp da Parti kurabilecek yürekli birisini göremiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı boş çuval gibi yıkılırlar demesi ilginç bir benzetmedir. Boş çuval ayağa kalkar mi? Kalkamaz. Cumhurbaşkanımızın elinde onların aleyhinde kullanabileceği de o kadar deliller var ki.
Kendini merkezde hisseden siyaset yapmak isteyen arkadaşlarım iyi partide toplanmaları gerekmektedir. 2023’e kadar AK Parti’yi içinden Parti kurulabileceğini düşünmüyorum.”

YAPRAK ÖZER / ANTALYA GÜNDEM ÖZEL HABER

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.