‘Gönül Dostları’ 12 yıldır Ezgi için kazan başında

‘Gönül Dostları’ 12 yıldır Ezgi için kazan başında

Antalya’da gönül birliği yapmış bir grup kadın, her yıl olduğu gibi bu yıl da tarihi Yivli Minare Camii bahçesinde kazanlarda aşure pişirip ikram etti.

BAHÇEÇEDE PİŞİRİLİYOR

Şükriye Yaman ile Fatma Karakuzu’nun öncülüğünde 12 yıl önce ‘Ahde Vefa’ sloganıyla yola çıkan ve kendilerini ‘Gönül Dostları Grubu’ olarak adlandıran bir grup kadın, her yıl Yivli Minare Camii bahçesinde kolları sıvayıp kurdukları kazanlar da kendi elleriyle aşure, Ramazan ayında da etli pilav, helva pişiriyor. ‘Gönül Dostları Grubu’, Fatma-Metin Karakuzu çiftinin 12 yıl önce geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren kızları Ezgi Karakuzu için bu yıl da bir araya geldi. Kazanların başına geçen kadınlar, pişirdikleri aşureyi cami de namaz kılıp çıkanlara, tarihi Yivli Minare’yi gezen yerli ve yabancı turistlere ve yoldan geçenlere ikram etti.

‘AHDE VEFA’NIN HİKÂYESİ

‘Gönül Dostları Grubu’ projesini yürüten Şükriye Yaman, “12 yıl önce aramızdan gencecik bir beden trafik kazasında yitip gitti. Hepimiz derin bir üzüntü yaşadık. Yola çıkış hikâyemiz bu olay üzerine başladı. O günden beri gönül birliği yaparak kaybettiğimiz kızımız Ezgi Karakuzu ve yakınlarımızın hayrına her yıl iftar yemeği ve aşure ikramında bulunmayı geleneksel hale getirdik. Bu sene pandemiden dolayı sadece aşure pişirdik. Masrafları kendi imkânlarımızla, yakınlarımızın desteğiyle karşılıyoruz, yaptığımız hayır işleriyle ruhen rahatlıyoruz. Allah kabul eylesin” dedi. Yusuf DEMİR/DHA

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.