HALKIN GÖZÜNDEN SEÇİM

Alınan erken seçim kararının ardından 24 Haziran’da, Türkiye sandığa gidiyor. Vatandaş, erken seçimi ekonominin olumsuz gidişatına yorumladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli görüşmelerinin ardından, 2019 yılının Kasım ayında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi 24 Haziran 2018’e çekildi. Seçmenler sandıkta aynı anda hem parti, hem de Cumhurbaşkanı adayı için oy kullanacak. Biz de sokağa çıkıp vatandaşın erken seçim ile ilgili görüşlerini aldık.
MUSTAFA AKAYDIN (CHP MİLLETVEKİLİ)
“Buna erken seçim demek doğru değil. Buna korsan veya baskın seçim demek daha doğru bir deyim. Çünkü seçim koşullarını bu kadar zorlayarak Türkiye tarihinde bir ilk yapılıyor. Sanıyorum ki bu durumun 2 özel nedeni var. İlki hükümet artık Türkiye’yi yönetemiyor. Çünkü mutlak olarak bir iktidarın sahibiler. OHAL yasalarıyla KHK ile ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Diğer neden ise MHP’nin en büyük rakibi olarak gördükleri İYİ Parti’yi seçime sokmamak amaçlarıydı. Fakat bu amacı CHP boşa çıkardı. Biz kimseye milletvekili kiralamadık tek derdimiz demokrasiyi kurtarma çabası. Vatandaş zaten fotoğrafı gayet iyi çekiyor. Sonuçları hep birlikte göreceğiz”

CENGİZHAN DURAN ( ESNAF 21 YAŞINDA)
“Seçimlerin erkene alınmasını olumlu olarak görüyorum. Halk olarak devlet içinde neler olduğunu bilemiyoruz, dışardan yorumluyoruz. CHP’den 15 Milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesini ise olumsuz değerlendiriyorum. Aynı politikayı biz Güneş Motel olayında da yaşamıştık, erken seçim herkes için hayırlı olacak”
MUSTAFA SEÇİLMİŞ (ESNAF 43 YAŞINDA)
“Erken seçim vatanımız ve milletimiz için hayırlı oldu. Zaten 1 yıla olacaktı ve sonuçlar yine değişmeyecekti. Yeni sisteme geçilmesi açısından doğru bir adım atıldı. Muhalif Partiler seçime hazır değillerdi. Bu nedenle CHP, İYİ Parti ittifakı yapıldı. Ama bence bu siyasi hırsızlıktan başka bir şey değil”
ASIM ÖZ (ESNAF 40 YAŞINDA)
“Çevremizde yaşanan savaş ve ekonomik sıkıntılardan dolayı erken seçimin gerekli olduğunu düşüyorum. Bir an önce seçimin yapılıp sağlıklı bir hükümetin iş başına geçerek devam etmesini istiyorum”
ÜNAL YILDIZ (TURİZM SEKTÖRÜ 48 YAŞINDA)
“Şuan da Türkiye ve çevresi çok karışık. Ekonomi zaten kötüye gidiyor. Bundan dolayı erken seçim atılmaması gereken bir adımdı. Maddi anlamda erken olduğunu düşünüyorum. Her şey zamanında güzel”
SABRİYE YÜREKLİ (ÇİFTÇİ 47 YAŞINDA)
“Ben seracılık yapıyorum ve bizler artık para kazanamıyoruz. Ekonomi için seçimin zamanında yapılması gerekiyordu. Gidişatımız hiç iyi durumda değil. Seçim sonuçlarında da iktidarın değişeceğini düşünmüyorum”
HATİCE GÜZEL (EMEKLİ ÖĞRETMEN 64 YAŞINDA)
“İktidar hizmet yapmadan sadece rejim değiştirmek için başa geldi. Seçimler sonucu yine başta kalacaktır. Bu adil olmayan seçimler kötü giden ekonomimizi daha da dibe çekecektir. Erken seçim bizim için olumlu sonuçlar doğurmayacak”
ÇAĞIR DOMURCUK (PAZARCI 49 YAŞINDA)
“Erken seçim yapılacaksa ardından yenilikler de yapılmalı. Seçim milletin kurtuluşu olabilir fakat yeni adaylar farklı iktidar olursa. Ekonomi kötü durumda her yerde işsizlik var. Şimdi de şeker fabrikaları satıldı. Türkiye’ye yeni kan gelmeli. İYİ Parti’nin bu krizden çıkışı bizi umutlandırdı. İYİ Parti iyiliği millete yayacaktır”
SELİM TAMCI (İNŞAAT SEKTÖRÜ 60 YAŞINDA)
“Memleketin durumu vahim. Ekonomi, tarım, işsizlik vatandaş kötü durumda. Ekonomi çöktü artık devam edecek güçleri kalmadı ve seçimleri öne çektiler. Herkesi kutuplaştıran zihniyet bu seçimlerden sonra iktidar olmayacak, biz umutluyuz” FATMA ARSLAN / ANTALYA GÜNDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: