KARATAŞ’TAN BİLİNÇALTI GERÇEĞİ

 

Tüm İller Eğitim, Kültür Konfederasyon Başkanı Tuğba Karataş, Özel Melissa Estetisyenlik Kursu’nda blokajların açılımı, geçmişin ve gelecek çemberlerinin de devamı olan bilinçaltı temizliği ile ilgili üyelere bilgi verdi.

Blokajların açılımı, geçmişin ve gelecek çemberlerinin de devamı olan bilinçaltı temizliği ile ilgili Tüm İller Eğitim, Kültür Konfederasyon Başkanı Tuğba Karataş, Özel Melissa Estetisyenlik Kursu’nda üyelere bilgi verdi. Üniversitelerde de aktif şekilde çalıştıklarını dile getiren Başkan Karataş, “Üniversite öğrencilerimize de aktif bir şekilde yapmış olduğumuz aktif çalışmalarımız var. Belli başlı topluluklarımız bize bu eğitimlerimizi açıyorlar ve bizde bu eğitimlerin katılımcılarıyla beraber birleşmiş olduğumuz bir organizasyonla birleşiyoruz. Üniversite öğrencilerimizde de bu değişimin farkına vardık ve yeni yaptığımız projelerde de daha temellere en alt normlara kadar inmeye çalışacağız. Yeni projelerimiz arasında bunlar yer alıyor. Üniversite öğrencilerimiz çıkıyorsunuz bir salona bin bin 500 kişilik salonda herkes aynı eşit seviyede. Oraya kadar gelmişler bir şekilde yani ite kaka o bölümü kazanmışlar ama hangi bölümü okumak istedikleri değil. Kimi isteyerek kimi istemeyerek ama oraya kadar gelmişler. Süreç aslında buradan sonra başlamıyor. Buraya gelmeden önce başlıyor. Oradaki öğrenci arkadaşlarımıza sorduğumuz zaman peki okul bittikten sonra ne yapacaksınız dediğimizde herkesin bir hayali var KPSS başka hayal yok. Olmazsa ne yapacaksınız? Yine kazanmak için yine hazırlanacağım. Yine kazanamazsan? Yine devam edeceği bir süreç var. Hala KPSS’den bahsediyorlar. Ama süreç böyle işlemiyor ki bizim Türkiye’miz de” dedi.

 TEMELLE DİKKAT

Okullarda alt temele özen gösterilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Tuğba Karataş, “En kötü bir üniversitenin 120 bin öğrencisi var. Buradan mezun olan öğrenci arkadaşlarımızın hepsi memur olacak diye bir kapasitesi mi var? Bu yüzden üniversitede isterse profesör yetiştirsin. Ben bir manasını göremiyorum. Özellikle temel eğitimdeki öğretmenlerimizin bu gün bir formasyon bitiren herkes gidip ilkokul öğretmeni olabiliyor. Bu yüzden biz alt temele çok önem vermemiz gerekiyor. Temel sağlam olmazsa alt yapıdır çünkü bizimde burada yaptığımız gibi alt yapıyı daha ileri sağlamlaştırmamızın amacı da budur. Bayi sağlam olursa artık bundan sonra ki talihliler daha güçlü olacaktır. Eğitim seviyesi de aynı şekildedir. Alt temelin çok sıkı olması gerekiyor ve çok iyi olması gerekiyor. Formasyon bitiren bir eğitimciden geçmemesi gerekiyor. Gerçekten iyi bir seviyede eğitimlerini tamamlamış, kişisel gelişim eğitimlerini bitirmiş yine otohipnoz hakimiyetine sahip çünkü o çocukları onlar keşfedecekler, onlar yön verecekler” diye konuştu.

HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRME EĞİTİMİ

Öncelikle bir temel eğitim programı düzenliyoruz diyen Tüm İller Eğitim, Kültür Konfederasyon Başkanı Tuğba Karataş, “Bu temel eğitim programında aslında neler yaptığını, farkında olmadan gerçekleştirmiş olduğu bir hayat düzeninin, bir de farkında olarak gerçekleştirmiş olduklarını keşfetmelerini sağlıyoruz. Bu sayede günlük hayatlarında gerçekleştirmiş oldukları olumlu çalışmaları bir de farkında olmuş bir şeklide gerçekleştiğinde bu eğitimin sürecinin ne kadar faydalı olduğunu görüyorlar. Dolmuş bir zihni dolmuş bir bardak gibi düşünelim içerisine neyi koyarsanız koyun artık hiçbir şekilde almayacaktır. Bu yüzden bilinçaltı temizlendiğinde onun yerine daha güzel daha olumlu düşüncelerle daha güzel hayallerle aslında yapılması gerekenleri aşıladığımızda bardağın içine onu koyduğumuzda bambaşka yere gittiklerini görüyoruz ve hayali gerçeğe dönüştürme programı yapıyoruz. Burada alacakları eğitimde eğitimin başında yapmış olduğumuz ilk seansta hayal belirlememiz olacak. Eğitimin sonuna kadar ilk söyledikleri hayal ile son söyledikleri hayal arasında ne kadar fark olduğunu keşfetmiş olacaklar. Birde inanç modüllerine çalışacağız. Çünkü günlük hayatta insanoğlu çok ister ama aslında ne istediğini bilmez. Bilmiyor ki istediği her şeyi hayatına çeker fakat hangi şeyi hayatına çektiğinin farkına varacak. Yoksa kelimeler sözcükler ağzınızdan çıktığı an gerçekleşebileceğini artık burada görmüş olacaklar. Sadece farkında olarak ne istediğini bildiğini onlara göstermiş olacağız” ifadelerini kullandı. YAPRAK ÖZER/ ANTALYA GÜNDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir