KEMERDE TUTUKLAMA YOK

Kemer Belediyesi’nde bazı mükelleflerin borçlarının bilgisayar ortamından silinmesiyle ilgili olarak başlatılan zimmet, rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 20 kişiden 13’ü emniyet aşamasında, adliye’ye sevk edilen 7 kişi de çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

İlçede kurulan giyim pazarı ve bazı mükelleflerin vergi borçlarının bilgisayar ortamından silinmesi suretiyle kendilerine ve mükelleflere menfaat sağlandığı iddiasıyla bazı Kemer Belediyesi çalışanları hakkında rüşvet, zimmet, nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, bilgisayar sistemini bozma, verileri yok etme veya değiştirme iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı. Bu kapsamında 31 Ekim sabahı düzenlenen operasyonda Mali Hizmetler Müdürü, Ruhsat İşleri Müdür Vekili, eski ve yeni Gelir Şefleri, Zabıta eski Müdürü, 1 zabıta komiseri, 2’si emekli 6 zabıta personeli, 1 Mali Hizmetler Müdürlüğü, 6 Gelir Şefliği personeli ve bir pazarcı esnafı olmak üzere 20 kişi Kemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonla gözaltına alınmıştı.

Kemer Belediyesi’nde yapılan incelemelerden sonra ifadeleri alınan şüphelilerden 13’ü önceki gün akşam saatlerinde sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından serbest bırakıldı.

Mali Hizmetler Müdürü S.K., Zabıta eski Müdürü M.Y., Gelir eski Şefi M.E., Zabıta Komiseri S.G., Gelir Şefliği eski çalışanı Ş.A.T. ve İ.K. pazarcı esnafı H.Y. dün gece yarısına doğru Kemer Adliyesi’ne sevk edildi.

Cumhuriyet Savcısı Enes Aksu tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden S.K., M.E. ve İ.K. Adli kontrol; M.Y., Ş.A.T, S.G. ve H.Y. ise tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Sabah saatlerine kadar süren işlemler sırasında adliye önünde çok sayıda şüpheli yakını ve belediye çalışanı toplanırken, nöbetçi mahkemenin 7 şüpheliyi adli kontrol şartıyla serbest bırakması yakınları tarafından sevinçle karşılandı. Yunus İÇEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: