KEMER’İ ANLATTI

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, davet üzerine Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ile Ankara’da bir araya gelerek Kemer’i anlatıp büyükelçiyi ilçeye davet etti

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, ziyarette yaptığı konuşmasında, davet için ve kendilerini en iyi şekilde ağırlamalarından dolayı Erdmann’a teşekkür etti. Ziyaret sırasında gerçekleşen sohbetin ana temasını turizm ve Almanya ile olan ilişkiler oluşturdu. Gül, ziyarette, Kemer’in nasıl kurulduğunu, Dünya Bankası tarafından finanse edildiğinden ve tarihinden bahsetti. Kemer’in doğal ve tarihi zenginliklerinin büyük ilgi ördüğünü ve yılda bir çok turistin Kemer’e geldiğini ifade eden Gül, “Kemer, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarının başında yer alıyor. Yılda yaklaşık 4,5 milyon turisti ağırlıyoruz. Daha önce Kemer’e en çok Almanlar geliyordu. Şu anda ilk sırada Ruslar yer alıyor” dedi.

Türkiye’nin ve Kemer’in Almanlarla olan bağlarından da bahseden Gül, “Almanların en çok geldiği yer Kemer’di. Bu artık yerini Ruslara bıraktı. Ama biz bağlarımızı asla koparmadık. Almanları tekrar birinci sıraya çıkarmak için çalışacağız” diye konuştu.

Büyükelçi Erdamnn ise Kemer’in namını çok defa duyduğunu, gelmek istediğini ancak gelemediğini belirterek, Gül’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Erdmann, Almanların Türklere çok değer verdiğini belirterek, “Biz Almanlar Türkleri çok seviyoruz. Eskiye dayanan bağlarımız var. Önceden Kemer’e en çok geliyordu. Şu anda neden en çok Ruslar geliyor? Türkiye’de turizmin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Türkiye ve Kemer çok güzel bir yer. Kemer’e bu sene gelmeyi çok istiyorum. Yılda 4,5 milyon misafiri Kemer’de nasıl barındırıyorsunuz? Bu kadar insanı aynı anda barındırmak kolay değil. Alt yapısı olsun, hizmeti olsun kolay değil. Bunu başardığınızdan dolayı sizi kutlarım” ifadesini kullandı.

Ziyaret sonrası Gül, Erdmann’ı eşiyle beraber Kemer’de tatile davet etti. Erdamann 2-3 ay içerisinde Kemer’de tatile geleceğinin sözünü verdi. Kemer Belediyesi olarak özel bir izinle çıkartılacak davet üzerine Kemer’e gelecek olan Erdmann ve eşi, ilçede yat ve teleferik gezisine katılıp konaklama yapacak. YUNUS İÇEN / ANTALYA GÜNDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: