Bu Benim Hayatım…

Şimdiye kadar yazılarımın içinde bazen çok açık bazen birkaç cümlenin içinde gizlenmiş hikâyeler içinde sevginin ne kadar güçlü bir duygu olduğunu anlatmaya çalıştım. Şimdi bu yazılarla anlaşılmasın ki ondan farklı bir şekilde bahsetmek gibi bir düşüncem yok.

Bu benim hayatım derken aslında sizin olan hayatın içindeki sizden bahsetmek istedim. Evrendeki her bir birey gibi siz de çok değerli ve kıymetlisiniz. Bunu tabiki bir kişinin veya bir topluluğun söylemesine sizin de benim de ihtiyacım yok. Şimdi önemli olan kısın bu her zaman bu şekilde olmuştu. Fakat bazı bizden uzaklarda bir şekilde belki bazı kararlar alınmış olabilir. Ve biz bu kararlar ya da kendi kararlarımız sandığımız bazı aile ve mahalle baskısı altında “ Bu Benim Hayatım… “ dedik. Dedik de ne oldu. Olanları siz biliyorsunuz. Sonuç olarak hangi yolu tercih etmiş olursanız olun. Siz, biz veya ben kişisel olsun. Sevgisiz büyümüş bireylere ve toplumlara ne oluyorsa o oldu.

Bu benim hayatımın altında yatan, verilecek kararlar olmamalı sadece sizde de olması gereken benim de çokça anlattığım öncelikle kendinizden başlamak kaydıyla affedebilme kararlılığını sürdürebilmektir. Belki affedilecek bir şey şu an göremediniz. Zaten olmaması en büyük temennim olurdu.

Sevgi içinde bu benim hayatım demek gibisi yok. İnsan bir birey olarak öncelikli olarak geçen hafta yazdığım gibi ben merkezli bir sevgi ile kendini beslemeli arkasından bütün dünya bu konuda onu takip edecektir. Bu sizin bu benim hayatım ise o zaman bu bizim hayatımız ve kimse buna karar vermemeli değil mi. Topluluklar almış oldukları karar ve kurallarda tamamen kişisel düşünmezler. Ama unutulmamalıdır ki kişisel yaşamlar ve tercihlerin oluşu tamamen kendi başına alınmış kararlardır. Kimse bu konuda çok büyük eleştiri yapmamalıdır

İşte sevginin size vermiş olacağı en büyük hediyeyi kendinizi takdir ederek başlayın bu güzel haftanın güzel gününde istiyorum. Çünkü bu sizin hayatınız değil mi?

Gelecek için yapılacak en önemli plan ve geliştirme sizlerin sizden sonraki her bir bireyi sevgi le kucaklamanız ve yetiştirmeniz olacaktır. Eğer sevgi ile sizi de karşılamalarını istiyorsanız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: